ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 29-08-2021 18:55   Güncelleme : 29-08-2021 18:55

Çumra Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz vefat etti

Bir süredir kanser tedavisi gören Çumra Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz, hayatını kaybetti.

Çumra Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz vefat etti

Konya’da bir süredir kanser tedavisi gören Çumra Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz (33), bu sabah hayatını kaybetti. Filiz’in Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi olan eşi Elif Filiz ise 5 gündür yoğun bakım kapısının önünden bir an olsun ayrılmadığı öğrenildi. 5 yaşında bir kızı bulunan Mustafa Filiz’in cenazesi hastanedeki işlemlerinin ardından Kahramanmaraş’a gönderildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Çok üzgünüm. Rabbim rahmetiyle muamele etsin; merhum savcımızın eşi, Konya hakimi Elif Filiz'e, ailesine ve sevenlerine sabır versin" dedi.Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Daire Başkanı Halil Koç ise Çumra Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz'in ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Meslektaşımız Mustafa Filiz'e Allah'tan rahmet; meslektaşımız olan eşine ve Yargı camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu kararnamesi ile bu yaz Diyarbakır'dan Konya'nın Çumra ilçesine tayini çıkan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Filiz, 3 yıldır kanser tedavisi görüyordu. 5 gündür Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altında tutulan Filiz, beyin kanaması geçirmesi nedeniyle Cuma günü ameliyata alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakımda tutulan Filiz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak bu sabah hayatını kaybetti.