GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 12:55   Güncelleme : 29-08-2021 12:55

Başkan Kavuş; “30 Ağustos Zaferi Bu Aziz Milletin Hürriyet Ve İstiklalinden Asla Vazgeçmeyeceğinin Dünyaya İlanıdır”

1919 Mayıs’ın da Samsun’da Gazi Mustafa Kemal öncülüğünde başlayan Kurtuluş Savaşı’nın, 30 Ağustos’ta kesin ve kalıcı bir zaferle nihayetlendiğini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu zaferin tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun ve şahlanışının başlangıcı olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Kavuş; “30 Ağustos Zaferi Bu Aziz Milletin Hürriyet Ve İstiklalinden Asla Vazgeçmeyeceğinin Dünyaya İlanıdır”

Başkan Mustafa Kavuş 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Ecdadımızın, 26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında başlattığı Büyük Taarruz’u, Dumlupınar’da büyük bir zaferle nihayetlendirmiştir. 30 Ağustos’ta büyük yokluklar içinde yazılan bu destanla milletimiz, hürriyetinden, istiklalinden ve istikbalinden ne pahasına olursa olsun asla vazgeçmeyeceğini ve bu toprakların ezeli ve ebedi vatanı olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos destanının temelinde de aziz milletimizin büyük imanı, canı ve cananı dahi hiçe sayabilen fedakarlıkları, dünyaya örnek cesareti, vatanına ve milletine duyduğu büyük aşk yatmaktadır. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazır olduğunu kendisine yapılan her çirkin saldırıda yeniden ortaya koymakta, her emperyalist hevesi gönül birliği içinde boşa çıkarmaktadır. Bizler de bir ferdi olmaktan büyük onur duyduğumuz bu yüce millete en güzel hizmetleri sunarak ecdada layık olma düşünce ve gayretinden bir an olsun ayrı değiliz.

 

Tüm bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”