GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 12:31   Güncelleme : 29-08-2021 12:31

Kılca: 30 Ağustos, Bağımsızlık ve Hür Yaşama Kararlılığımızı Tüm Dünyaya İlan Ettiğimiz Büyük Zaferimizdir

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında şanlı tarihimizin her sürecinin büyük kahramanlıklarla dolu olduğuna vurgu yapan Başkan Kılca, “30 Ağustos, çağ açıp çağ kapatan şanlı ecdada yakışır vaziyette, esarete ve zulme boyun eğmeyen yiğitlerin prangaları tanımadığı ve göğsünü gere gere özgürlük mücadelesi verdiği şanlı mücadelemizdir” dedi.

Kılca: 30 Ağustos, Bağımsızlık  ve Hür Yaşama Kararlılığımızı Tüm Dünyaya İlan Ettiğimiz Büyük Zaferimizdir

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 30 Ağustos Zaferi’nin Kurtuluş Savaşı’nın en büyük zaferi olduğunu belirtti.

Başkan Hasan Kılca, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk milleti olarak tarihin her devrinde mazlumun korkmadan sığınacağı bir kale, zalimin geçemediği set olduk. Masumun başını sıvazlayan merhamet eli, zulmün başına inen bir yumruk olduk. Yeri geldi vatan aşkıyla canımızdan geçtik, yeri geldi memleket sevdasıyla can olduk. Biz tarihin her döneminde düşmanımızın bile gıpta ettiği ve merhametimizi; vatan, millet ve bayrak sevdamızı ifade etmekten kendini alamadığı şanlı bir millet olduk. Tüm bu özellikler, bizi biz yapan değerlerimizdir ve yine bu özellikler bu milletin nice zaferler yazmasının en net izahıdır.

Şanlı milletimizin kahraman yiğitlerin vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canlarından geçti. Ölüme şehadete yürür gibi yürüdü. Bu kahraman millet zevk için öldürenlerin aksine yaşatmak için canından geçti. Tarihimizin her bir sayfası benzersiz kahramanlık ve şanlı zaferleriyle doludur. Yine bu zaferlerimizden Kurtuluş Savaşı’mızın başarıya ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal aşkı, cephe gerisinde ortaya konulan fedakârlık ve kahraman ordumuzun cesareti vardır. Aziz milletimiz, yüzlerce yıldır olduğu gibi bugün de yarın da karşısına çıkacak tüm tehdit ve saldırıları bağımsız yaşama iradesiyle tarihe gömecek ve hep aynı kararlılıkla geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bunu yakın tarihimizde gerçekleşen hain darbe kalkışmasında gördük. Her ne kadar farklı görüş, hayat tarzına da sahip olsak söz konusu özgürlüğümüzse bir ve beraberce tek yumruk oluruz çünkü bağımsızlığa âşık bir milleti hiçbir pranga tutamaz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılına ulaşmış olmanın övüncüyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi aziz milletimize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bu toprakları bize vatan yapan ve vatan kalması için canından vazgeçen tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”