İLÇELER
Giriş Tarihi : 25-08-2021 20:36   Güncelleme : 27-08-2021 16:21

Başkan Ali Konak : ‘’Malazgirt Zaferi Anadolu’nun Kapılarının Türk ve İslam’a açıldığı gündür’’

26 Ağustos Malazgirt Zaferinin 950.yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarının Türk ve İslam alemine açıldığını ve yeni bir medeniyetin inşa edildiğini belirterek, bu zaferin günümüze köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu söyledi.

Başkan Ali Konak : ‘’Malazgirt Zaferi Anadolu’nun Kapılarının Türk ve İslam’a açıldığı gündür’’

Başkan Konak; yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Gücünü inanç ve mücadeleden alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu’nun Türklerden başka bir millete vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Malazgirt Zaferi de en önemli göstergesidir. Kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Bu büyük medeniyet birikiminin mirasçıları olarak, bütün bereketiyle bize kucak açan bu topraklarda, barış ve kardeşliği yükseltmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya, huzur ve güven içerisinde yaşamaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun daim olması dileğiyle Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünü kutluyor; bu kutlu zaferin kahramanı, büyük komutan Sultan Alparslan başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” Dedi.