EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-08-2021 10:26   Güncelleme : 23-08-2021 10:26

Konya'daki Tüm Resmi Okullar "Okulum Temiz" Belgesi Almaya Hak Kazandı

Konya'da eğitim öğretim hizmeti vermekte olan tüm resmi okullar, gerekli şartları yerine getirerek "Okulum Temiz" belgesini almaya hak kazandı.

Konya'daki Tüm Resmi Okullar

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol kapsamında okullarda  gerekli hijyen şartlarının geliştirilerek daha sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturulması amacıyla bir program oluşturulmuş ve bu programa uygun bir süreç izleyen okullara da "Okulum Temiz" belgesi verilmesi kararlaştırılmıştı.

23-08-2021

Konya'daki tüm resmi okullarda bu noktada çok yüksek bir hassasiyet göstererek eğitim kurumları daha hijyenik ve daha sağlıklı birer mekan haline getirmişlerdir.

23-08-2021

İl Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından program dâhilinde okullarda incelemelerde bulunulmuş ve bugün itibariyle okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim hizmeti veren okullarda  tamamı, 1.561 okul , "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulların belgeleri, İl Milli Eğitim Müdürü   Seyit Ali Büyük tarafından 19 Ağustos 2021 tarihinde Sille Tabiat Okulunda düzenlenen programla ilçe müdürlerine verildi.

23-08-2021

İl Müdürü Seyit Ali Büyük, Konya genelindeki tüm resmi okulların bu belgeyi almış olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek okullarımızın yeni eğitim yılına her noktadan hazır olarak girdiğini vurguladı. Okulum Temiz belgesi alan tüm okullarımıza tebrik ve teşekkürlerini iletti.