YEREL
Giriş Tarihi : 22-08-2021 11:33   Güncelleme : 22-08-2021 11:33

Meram’ın Mahallelerinde Bisiklet Yarışları Yine Nefes Kesti

Meram Belediyesi tarafından çocuklara yönelik düzenlenen Düz Bisiklet Yarışları’nın bu haftaki adresi Kovanağzı ve Melikşah Mahalleleri oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, etkinlikler dolayısıyla Meram Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yapılan yatırım en kıymetli yatırımdır” dedi.

Meram’ın Mahallelerinde Bisiklet Yarışları Yine Nefes Kesti

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Düz Bisiklet Yarışları bu hafta Kovanağzı ve Melikşah Mahallelerinde gerçekleştirildi. Heyecan dolu anlara sahne olan etkinliklere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, İl Gençlik ve Spor Müdürü Abdurrahman Şahin, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, İl ve İlçe Teşkilatı yöneticileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Resim önizlemesi

5 ila 17 yaş aralığındaki kız ve erkek çocukların katıldığı yarışlar 5 farklı kategoride gerçekleştirildi. Düz bisiklet yarışlarının düzenlendiği alana mahalle sakinleri adeta akın ederken, çocuklar ise dereceye girmek için ter döktüler. Meram Belediyesi tarafından etkinliğe katılan tüm çocuklara bisiklet kaskı ve tişört hediye edildi. Yine dereceye girenler için hazırlanan bisiklet, eşofman ve kol saati gibi hediyeler ise programın sonunda protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Resim önizlemesi

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından etkinlik alanlarına kurulan oyun alanları ise katılımcıların keyifli anlar yaşamasına olanak sağladı.

 

“MERAM BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİSİKLET SPORUNA CİDDİ DESTEK VERİYOR”

Resim önizlemesi

Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, bisiklet sporunun yaygınlaşması adına önemli bir organizasyon gerçekleştirildiğini belirterek, “Bisiklet sporu, diğerlerinden çok daha farklı bir spordur. 3 yaşında bisiklet sürmeyi öğrenen çocuk, 70 yaşına kadar bu sporu yapar. Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ve ekibi bisiklet sporuna ciddi bir destek veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARAYA GELMEKTEN BÜYÜK KEYİF ALIYORUZ”

Resim önizlemesi

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, önceki hafta Gödene ve Alpaslan mahallelerinde gerçekleştirilen bisiklet yarışlarına bu hafta Kovanağzı ve Melikşah mahallelerinde start verdiklerini belirterek, “Hem mahalle sakinlerimiz hem çocuklarımız hem de bizler çok eğlendik. Hemşehrilerimizle bir araya gelmekten büyük keyif alıyoruz. Farklı mahallelerimizde düzenlediğimiz bu tür programlar ise bir araya gelmemize bir anlamda vesile oluyor. Çocuklarımız salgın sürecinde evlerinde kalarak çok sıkılmışlardı. Haliyle de hareketsiz kaldılar. Bisiklet yarışları, onlar için hem eğlence hem de spor oldu” dedi.

Resim önizlemesi

“ÇOCUKLARIMIZA YAPILAN YATIRIM EN KIYMETLİSİ”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, böylesine güzel ve heyecanlı bir programı gerçekleştirdikleri için Meram Belediyesi’ne teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Çocuklarımızın bu keyifli halini görmek bizler için çok güzeldi. Önemli olan çocuklarımızın dereceye girmeleri değil burada bu heyecanı yaşamaları. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yapılan yatırım en kıymetli yatırımdır. Çocuklarımızın, daha mutlu ve sporun içerisinde oldukları bir hayat yaşamalarını istiyoruz. Konya, bisiklet şehridir. Şehrimiz, Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahip. Çocuklarımızın profesyonel olarak bisiklet sporunu icra etmelerini istiyoruz. Programda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

KOVANAĞZI MAHALLESİ

 

5-7 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ: 1- Abdullah Arda Tunç, 2- Zülküf Mert Alkan, 3- Mehmet Mert Açıkyürek

 

5-10 YAŞ KIZLAR KATEGORİSİ: 1- Aylin Kölüş, 2- Dila Seyidoğlu, 3- Mukaddes Medine İşler

 

8-13 YAŞ ERKEKLER KATEGORİSİ: 1- Haydar Emir Damgacı, 2- İbrahim Ekiz, 3- Emirhan Erdoğan

Resim önizlemesi