EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-08-2021 16:49   Güncelleme : 20-08-2021 16:49

SÜ İletişim Fakültesinden 526 öğrenci mezun oldu

Gün geçtikçe önemi daha da artan, teknoloji ve bilgi çağının vazgeçilmezleri arasında yer alan medya ve iletişim sektörüne 526 genç nefer katıldı. 25’inci dönem mezunlarını verdi. Öğrenciler, Türkiye’de ilklere imza atan fakültelerinden mezun olmanın haklı gururunu hocaları ve aileleriyle birlikte yaşadı.

SÜ İletişim Fakültesinden 526 öğrenci mezun oldu

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Sultan Alparslan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Tuncay Karabulut, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Resim önizlemesi

“ÖĞRENCİLERİMİZ, BİZLERİN GURUR KAYNAĞI”

Pandemi döneminde de öğrencilerin mağdur olmaması için büyük bir özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, “Bugün değerli öğrencilerimizin, Türkiye’nin en güçlü üniversitelerinden birinden mezun olmasının onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz, hem bizlerin hem de anne ve babalarının gurur kaynağı. Bundan sonraki hayatınızda yaptığınız her şeyi severek yapın. Bizim temennimiz, düşüncelerini saygı ve ahlak çerçevesinde korkusuzca ifade edebilen, fikirlerini rahatlıkla paylaşabilen, hayal ettiklerini özgürce ortaya koyabilen, başkalarının fikirlerine ve hayatına saygı duyan, herkesle dostluk ve kardeşlik içinde yaşama bilincine sahip, bayrağına, vatanına ve milletine sıkı sıkıya bağlı iletişimciler olarak yarınları güzel kılmanızdır. Geleceğinizi sadece öğrendiklerinizle değil, manevi güzelliklerinizle de donatmanızı ve bu ruhla sizden sonrakilerin yoluna da rehber olmanızı dilerim. İnanıyoruz ki sizler Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunları olarak buna hazırsınız.” dedi.

Resim önizlemesi

“ZORLUKLAR KARŞISINDA YILMAYIN, PES ETMEYİN”

Selçuk Üniversitesinin, Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken de “İletişim Fakültesi mezunları, halkımızın bilgi sahibi olması noktasında önemli bir görev üslenecek, kutsal bir mesleği icra edecekler. Meslek hayatınızda zorluklarla karşılaşabilirsiniz ancak yılmayın, pes etmeyin. Kendinizi mutlaka yenileyin. Çünkü bu meslek sürekli kendini yeniliyor. Üniversitenizle, hocalarınızla iletişiminizi asla kesmeyin. Medya sektöründe bir dakika bile çok önemli. Haberleri aktarırken doğru zamanda, doğru yerde olunması gerekiyor. Zorlu coğrafyalarda çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Ama Selçuk Üniversitesinde aldığınız eğitim, sizleri zorluklara hazırladı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi noktasında önemli imkânlar sunuyor. Bu konuda öncü bir Üniversiteyiz. Dekanımız Prof. Dr. Enderhan Karakoç’un babası Abdürrahim Karakoç gazeteci ve yazardı. Kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum. Onun yolundan devam eden Prof. Dr. Enderhan Karakoç hocamıza hayırlı ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Konuşmaların ardından Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı dönem birincisi Sevim Can Erdal ve dereceye giren öğrencilere belgeleri ve diplomaları, mezunlara da diplomaları verildi. Tören, kep atma seremonisiyle sona erdi.