GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2021 16:11   Güncelleme : 18-08-2021 18:03

Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, KONŞOF'a Adaylığını Açıkladı

Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, Konya Şoför, Nakliyeci ve Otomobilciler Esnaf Odası başkan adaylığını düzenlediği programda açıkladı.

Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, KONŞOF'a Adaylığını Açıkladı

Programda konuşan  Başkan Murat Yağız, “Biz büyük bir aileyiz. Hedefimiz ailemize sahip çıkmak ve çok çalışmak. Kaliteli hizmetle olması gereken yere ailemizi taşımaktır. Sahip çıkmak ve çok çalışmak adına vizyonumuz var. Elbette bütünü kapsayan hür bir irademiz var. İnanıyoruz ve biliyoruz ki esnafımıza hizmet hakka hizmettir. Hizmet için geliyor ve hizmet yarışında sınır ve bayrak yarışında hak yoktur. Görevden değil gönülden hizmettir. En yüce hizmet; karşılık ve kazanç beklemeden yapılan hizmettir. Biz mukaddes odamızın hâkimi olmaya değil hizmetkârı olmaya geliyoruz” diye konuştu.

Murat Yağız; aday olduğu Konya Şoför, Nakliye ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na dair açıklama ve vaatlerde bulundu!

-“VAADETTİKLERİM YAPILMADIĞI İÇİN ADAYIM!”

Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız düzenlediği organizasyonda Konya Şoför, Nakliye ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na adaylığını koyduğunu misafirlerin huzurunda ve basın mensupları aracılığıyla açıkladı. Yağız konuşması ve vaatleri ile dinleyicileri etkilemeyi başardı.“Biz mukaddes odamızın hakimi olmaya değil hizmetkarı olmaya geliyoruz.” diyen Yağız şunları da ekledi.

“Biz bu yola inanarak bir karınca misali karar verdik ve yola çıktık. Başarılı olacağımıza ve 2022 yılının ocak ve mart ayları arasında yapılacak olan seçimlerde inşallah sizin kaşınıza Konya Şoför, Nakliye ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı olarak çıkacağıma inanıyorum. Bizim amacımız Konya’daki şoför ve taksicilerinin hakettiği yere gelmesini sağlamak. Sizlerinde desteğini bekliyorum.”

ADAY MURAT YAĞIZIN VAATLERİ

1-Oda üyeleri için "ALO KONŞOF HATTI" kurulacak ve 7/24 hizmet verilecektir. Ayrıca hatta iletilen dilek, şikayet, proje öneri ve diğer anlık çözüm üretimleri için yönetim kurulu üyeleri görevlendirilecektir.

2-Nakliyeci esnafın sıkıntılarından olan boşaltılamayan yük ve ödeme güçlüğü yaşanan durumlar karşısında çözümler üretilecek, bu konuda oda avukatı ücretsiz destek sağlayacaktır.

3-Kamyon ve kamyonetlerde uygulanması gereken "ton/km" çalışmasının takibi sağlanacaktır.

4-Kamyoncu esnafların en çok mağdur olduğu "Takograf Saat Uygulamasını" ; Türkiye'de tüm iş yerlerinde ve kamuda uygulanan mesai sistemine ilave olarak 8+4 saat şeklinde geçilmesi için gerekli özverili çalışmalar yapılacaktır.

5-Odamıza kayıtlı olan taksici esnafın araçlarında yapılan "Taksimetre Ayar Ücreti" oda tarafından karşılanacak ve hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

6-Konya ilinde henüz eksikliği giderilemeyen "Kamyon Garajı Yapılması" projesi için çalışmalara hızlı ve planlı bir şekilde başlanacaktır.

7-Şehir içi nakliye ve taşımacılık yapan üyelerin"Plaka Tahsisini", K-PLAKA şeklinde gerçekleşecek.

Başkan Yağız gazetecilerden gelen merak edilen soruları da yanıtladı.

-Hem Ziraat Odası Başkanlığını hem de Konya Şoför, Nakliye ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığını nasıl bir arada yönetmeyi düşünüyorsunuz?

Bildiğiniz gibi Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığım devam etmekte. Kanuni bir engel olmadığına göre 2,3,4 odayı da beraber yönetebilecek enerji ve kapasiteye, bilgi ve birikime sahibiz. Kendimde hizmet etme gücünü görmeseydim,sizlerin karşısına çıkmazdım.

YENİ PROJE SÖZÜ

Konya Şoför, Nakliyeci ve Otomobilciler Esnafı adına yapmak istediklerini açıklayan Yağız, “Oda üyelerimiz için ‘Alo KONŞOF Hattı’ kurulacak ve 7/24 hizmet verilecektir. Ayrıca hattımıza iletilen dilek, şikayet, proje, öneri ve diğer anlık çözüm üretimleri için yönetim kurulu üyelerimiz görevlendirilecektir. Nakliyeci esnafımızın sıkıntılarından olan boşaltılmayan yük ve ödeme güçlüğü yaşanan durumlar karşısında çözümler üretilecek, bu konuda odamızın avukatı ücretsiz destek sağlayacaktır” dedi

Kamyon ve kamyonetlerde uygulanması gereken ton/kilometre çalışmasının takibinin sağlanacağını aktaran Yağız, “Kamyoncu esnafımızın en çok mağdur olduğu ‘Takograf Saat Uygulamasını’ Türkiye’de tüm iş yerlerinde ve kamuda uygulanan mesai sistemine ilave olarak 8+4 saat şeklinde geçilmesi için gerekli özverili çalışmalar yapılacaktır. Odamıza kayıtlı olan taksici esnafımızın araçlarında yapılan ‘Taksimetre Ayar Ücreti’ odamız tarafından karşılanacak ve hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Kamyon Garajı yapılması için çalışmalarımıza hızlı ve planlı bir şekilde başlanacak. Şehir içi nakliye ve taşımacılık yapan üyelerimizin ‘Plaka Tahsisini’ K-Plaka şeklinde odamız bünyesinde bir kooperatif kurarak gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.