GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2021 15:52   Güncelleme : 18-08-2021 15:52

Selçuk Üniversitesinde aşure ikram edildi

Birlik ve beraberliği simgeleyen aşure, Türk kültüründe önemli bir yere sahip. Öyle ki ülkemizin hemen hemen her yerinde evlerde, kamu ve özel kurumlarda aşure ikram ediliyor. Selçuk Üniversitesi de geleneksel hâle getirdiği aşure ikramıyla bir kez daha gönülleri tatlandırdı.

Selçuk Üniversitesinde aşure ikram edildi

Selçuk Üniversitesi bu yıl da geleneği bozmadı, Muharrem ayı dolayısıyla Alaeddin Keykubat Yerleşkesi’nde aşure ikramı gerçekleştirildi. Programa; Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken, Prof. Dr. İlhan Çiftci, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Resim önizlemesi

Aşurenin, birlik ve beraberlik anlamına da geldiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Aşure, paylaşmanın ve birlikteliğin ifadesi olarak da değerlendiriliyor. Birliğimize vesile olmasını temenni ediyoruz. Çünkü aşurenin içinde bulunan farklılıklar ve karışımlar bir mozaiği ifade ediyor. Türk-İslam dünyası bu mozaikte olduğu gibi beraber hareket etmeyi hedefliyor. Selçuk Üniversitesinde aşure ikramı gelenek hâline geldi. Bu gelenek bizden sonra da yaşatılacak.” dedi.

 

Resim önizlemesi