YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 12:59   Güncelleme : 03-08-2021 12:59

Başkan Bayındır :"Tenkit Günü Değildir Gün, Çözüm Bulma Günüdür"

Meclis toplantısında konuşan Başkan Bayındır'dan orman yangınlarında yürütülen mücadeleyi eleştirenlere önemli mesajlar

 Başkan Bayındır :

Beyşehir Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Adil Bayındır, yurdun birçok bölgesinde devam eden orman yangınlarıyla verilen cansiperane mücadeleye değindi, "Tenkit günü değildir gün, çözüm bulma günüdür" sözleriyle eleştiri yapanlara da dikkat çekici önemli mesajlar verdi.

Bayındır, “Günlerdir ciğerlerimizi yakan orman yangınları ile mücadele ediyoruz. Yangınların sebebinde bir kasıt var ise neden olanları lanetliyorum. Yangın bölgelerine yardım kampanyası başlatan Beyşehirli hemşehrilerimi ise tebrik ediyorum. ”dedi.

"KARAELİ, ESENCE VE TÜM MAHALLELERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM"

Bayındır, “Akdeniz’de ve ülkemizin bölgelerinde meydana gelen yangınlar ile milletimizin malı, canı ve ciğeri yandı. Çünkü hepimiz aynı duyguları yaşayıp gözyaşları döktük. Şehrimiz her afette olduğu gibi bu günde taşın altına elini koydu. Bir olmanın, beraber olmanın, aynı duyguları yaşamanın bir kez daha hassasiyetini gösterdi. İlçemize bağlı başta Karaali, Esence ve tüm köy ve kasabaları tebrik ediyorum.

"GÜZEL ÇALIŞMAYLA GÜZEL SESLER GELDİ"

Güzel bir çalışmayla güzel sesler geldi. Ben bütün bölgemizin insanlarına şükranlarımı sunuyorum. Zira bizim insanımız devletine, milletine ve bayrağına bağlı millettir. En ufak bir olayda milli duygularını ön planda tutan bir millettir. O yüzden bu olayları her kesimden her siyasi kanattan destek gördüğünü Manavgat’ın da olduğu Marmaris, Kuşadası, Gündoğmuş, Alanya yani Akdeniz’in muhtelif bölgelerinde bu dayanışmaları görmekten mutluluk duyuyoruz. Devletin ya da ülkenin uğradığı herhangi bir şeyde asıl olan bir olmaktır ve birlikte hareket etmektir. Tenkit günü değildir gün çözüm bulma günüdür. O nedenle doğru işlemler yapıldığını gözlemek beni şahsen milletim adına memnun etmiştir.”dedi.

Toplantıda, gündemdeki diğer konular da görüşülerek müzakere edildi.