SAĞLIK
Giriş Tarihi : 01-08-2021 14:40   Güncelleme : 01-08-2021 14:40

Küçük İshak yardım bekliyor

SMA hastası küçük İshak’ın hayatana tutunabilmesi için acil yardım gerekiyor.

Küçük İshak yardım bekliyor

SMA hastalığına karşı yaşam mücadelesi veren Trabzon’da ikamet eden 6 yaşınAbdullah İshak Kaldaaycı, yardımseverlerden yardım bekliyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kampanyalar ise sürüyor.

Bu kapsamda ise ‘Haydi Konya Evladına Sahip Çık’ adı altında İshak için, Konya Valiliği izni dahilinde bir kampanyası başlatıldı. Toplanan yardımlar ise İshak’ın tedavisi için kullanılıyor. İshak’ın babası İbrahim Kalaycı ise, evladını kaybetmek istemediğini tedavisi için hayırseverlerden destek beklediklerini ifade etti. SMA hastalığının çok zor bir süreç olduğuna dikkat çeken Kalaycı, belirli bir miktar toplandığını lakin tedavi sürecinde daha çok yardıma ihtiyaç olduğunu bildirdi. Baba Kalaycı, evladını çok sevdiğine belirterek, “Gerçekten çok zor bir süreç geçiriyoruz. Bir baba olarak evladımı bu halde görmek beni derinden yaralıyor. Bende diğer babalar gibi evladımın en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını, diğer çocuklar gibi koşup oynamasını istiyorum” dedi.

Baba Kalaycı sözlerini şöyle sürdürdü, “Oğlumun gen tedavisi olması gerekiyor. Bunun için 18 milyon lira gibi yüklü bir rakam lazım. Hayırseverlerimiz desteği ile şuana kadar 6 milyon lira toplandı. Oğlum şuan 6 yaşında ve 7 yaşından sonra maalesef gen tedavisi olmuyor. Şuan Kasım ayına kadar süremiz var” diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan İshak’a yardım etmek isteyenler, ISHAK yazıp 4261’e mesaj atarak 10 TL gönderebilirler. Yada Zirat Bankası için: TR24 0001 0019 8582 6883 8950 04 adlı İBAN’a para gönderebilirler.