GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-07-2021 18:45   Güncelleme : 23-07-2021 18:45

Başkan Konak : ‘’ Gelişen Teknolojiyle Birlikte Basın Farklı Bir Boyut Kazandı.’’

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 Başkan Konak : ‘’ Gelişen Teknolojiyle Birlikte Basın Farklı Bir Boyut Kazandı.’’

Belediye Başkanı Ali Konak ,Türk basınında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz'un "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlannyor.

Milletin sesi soluğu olmasının yanında bilgiye doğru ve hızlı bir şekilde ulaşılması bağlamında basının öneminden söz eden Başkan Ali Konak gelişen teknolojiyle birlikte basının farklı bir boyut kazandığını ifade etti.

Konak, şunları kaydetti: "Basın çalışanlarımız, ilçemiz ve ülke gündemine ilişkin gelişmeleri haber olarak kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken öte yandan kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta etkin bir rol üstlenmektedir. Her bireyin bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün sadece demokrasiyle idare edilen ülkelerdedir. Konya basını da köklü bir geçmişe sahip olmasının yanında önemli bir kurumsal hafızaya ve arşive de sahiptir. Belediyecilik hizmetlerimizde, çalışmalarımızda öneri ve eleştirileriyle bizlere büyük katkı sunan, şehrimizin her anlamda gelişmesinde önemli yol göstericilerimizden olan güzide basınımız ilçemiz için oldukça kıymetlidir. Başta yerel basın çalışanlarımız olmak üzere tüm basın mensubu ve gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, bu kutsal mesleği ifa ederken ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve minnetle anıyorum."dedi.