GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 13:54   Güncelleme : 19-07-2021 13:54

Milli Eğitim Müdürü İşcan’dan Bayram Mesajı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Milli Eğitim Müdürü İşcan’dan  Bayram Mesajı

İşcan, yayınladığı kutlama mesajında; “Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en üst düzeyde idrak edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaşandığı ve yaşatıldığı, manevi hassasiyeti geliştiren bir Kurban Bayramına daha erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, dostluğu, barışı, huzuru, geleceği, soframızı, mutluluğumuzu, hüznümüzü, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi en sıcak şekilde hissettiğimiz mübarek ve mukaddes günlerdir.

Bundan dolayı bayramlarımız, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel toplumsal mirasımızdır. Millet olma bilincini derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; büyüklerimizi, yolları gözleyen yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimleri, şehit ailelerini ve gazileri ziyaret ederek gönüllerini alalım ve bu mutluluğu onlarla paylaşalım. Pandemi kurallarına riayet ederek sağlıklı bir bayram geçirelim. Tatil anlayışından uzak, bayramı bayram gibi yaşayalım.

Ne mutlu bizlere ki manevi değerlerimizi muhafaza ederek, toplumsal dayanışmayı, yardımlaşmayı ve paylaşmayı adalet ve merhametle sevgi ve kardeşlik temelini esas alan yüksek bir medeniyete sahibiz. Çocuklarımıza, gençlerimize bu medeniyetin eşsiz güzelliklerini aktarmanın gayreti içerisinde olalım.

Bu duygularla tüm eğitim camiasının, vatandaşlarımızın ve İslam Dünyasının Kurban Bayramını tebrik eder, kazasız, sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.