GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 12:39   Güncelleme : 19-07-2021 12:39

MHP Lideri Devlet Bahçeli ; ‘’Bu Ülke Hepimizin Müşterek Hazinesidir’’

MHP Lideri Bahçeli Kurban Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajda "Kavganın sonu yoktur. Kargaşa çıkarmanın sonucu yoktur. Bu ülke hepimizin müşterek hazinesidir. Türkiye 84 milyon Türk vatandaşının has bahçesidir." dedi.

MHP Lideri  Devlet Bahçeli ; ‘’Bu Ülke Hepimizin Müşterek Hazinesidir’’

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı Münasebetiyle Yayınladığı Mesajda ; ‘’ Kavganın sonu yoktur.Kargaşa çıkarmanın sonucu yoktur.Bu Ülke hepimizin müşterek hazinesidir.Türkiye 84 Milyon Türk vatandaşının has bahçesidir.Hem günlerimizin hem de gönüllerimizin her daim bayram yeri gibi coşkulu,bayram ortamı gibi sevgiyle dolu olması en samimi dileğimdir.Dini ve Milli Bayramlar kardeşlik bağlarını güçlendiren ,sıkılı yumrukları gevşeten, dargınları ve küskün bakışları yumuşatan müstesna anlardır.

Bayramlar huzurun,umudun,birliğin ve dayanışma ruhunun kamçılandığı,muhabbet ve hürmet duygularının kanatlanıp ufkumuzu kapladığı muazzez bir dönemdir.Gerek kovid-19 salgınından dolayı gerekse iç ve dış gelişmelerin yoğun gündeminden kaynaklı olmak suretiyle yeterince sorun ve zorluklarla sınandık. Bayram münasebetiyle kendi iç dünyamızı çevremizle kurduğumuz irtibat ve ilişki kanallarını dürüst ve dengeli bir kavrayışla ele almaya ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim .

Kurban Bayramı’nın ahlaki ve manevi zenginliği ile yepyeni bir uzlaşma sürecinin yollarını açabilir,karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı güçlü bir dönem inşasını el birliği ile başarabiliriz. Çünkü biz Diyarbakır’da kesilen kurban duasını Edirne’de yapılan , Hakkari’de takdim edilen ikramı Ankara’da alan İstanbul’da uzatılan eli Şırnak^ta tutan Rize’de akan göz yaşını Ağrı’da silen fazilet ve fedakarlık nişanesi bir milletin evlatlarıyız.

Kurban ibadetimizin Kabulünü Cenabı-ı Allah ‘tan niyaz ediyorum.Şehit ailelerimizin aziz milletimizin Türk –İslam aleminin Mübarek Kurban bayramını candan kutluyorum.