GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2021 13:04   Güncelleme : 18-07-2021 13:04

İl Müdürü Büyük’ten Kurban Bayramı Mesajı

Konya il Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük,Kurban Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

 İl Müdürü Büyük’ten Kurban Bayramı Mesajı

İl Müdürü Büyük Mesajında Şu ifadelere yer verdi;

‘’Birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz dini ve milli bayramlar, gönlümüze gölge düşürecek tüm olumsuzlukları geride bıraktığımız, kırgınlık ve dargınlıkları unutup saygı ve sevgi çerçevesinde hayatımıza yepyeni bir dirilik kattığımız müstesna günlerdir.

Rabbimizin bizlere hediyesi olan mübarek Kurban Bayramı da İslam âleminin yüreklerinin birbirleriyle buluştuğu, sevgi, saygı, merhamet ve yardımlaşmanın en zirvede hayat bulduğu bir zaman dilimidir.

Kurban Bayramı'mız vesilesiyle Hz. İbrahim'in (as) Yüce Allah'ın emir ve yasaklarına karşı gösterdiği teslimiyetin, bizlerin hayatına da sirayet etmesini diliyorum. Yetim, kimsesiz, çocuk ve yaşlıların tebessümüne kapı aralayacak nice güzel davranışta bulunmayı, kalpleri karartan küskünlüklere son vermeyi ve hoşgörünün hayatımızın her aşamasında hâkim olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde dünyanın farklı coğrafyalarında garip ve mahzun bir şekilde bayrama girecek kardeşlerimizin günlerini kutluyorum. Zulüm, işkence yahut tehdit altında yaşamak zorunda kalan ve hür bir vatanın hayaliyle asil ve aziz bir mücadele içerisinde olan kardeşlerimizin bir sonraki bayramlarını hür ve başı dik bir şekilde yaşamalarını diliyorum.

Son olarak da bizlerin sağlığı ve güvenliği için bu bayramı ailelerinden uzakta geçiren sağlık çalışanlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz başta olmak üzere eğitim camiamızın her bir ferdinin, aziz milletimizin ve tüm âlem-i İslam'ın Kurban Bayramını tebrik ediyor, esenlikler diliyorum.’’