GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 10:01   Güncelleme : 15-07-2021 10:01

Başkan Sinacı: '15 Temmuz direniş ruhunu kaybetmemeliyiz'

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümünde, darbecilere karşı kınama mesajı yayınladı.

Başkan Sinacı: '15 Temmuz direniş ruhunu kaybetmemeliyiz'

15 Temmuz 2016’nın tarihe kara bir leke olarak düştüğünü dile getiren Başkan Sinacı, “Millet iradesinin yegane tecelligahları olan TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere, ülkemizin en önemli kurum ve kuruluşlarının bombalandığı, 250 şehit, binlerce vatandaşımızın ise gazi olduğu 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi, tarihte necip milletimizin şanlı mazisine vurulmuş kara bir leke olarak yerini almıştır.

Milletimiz, 2. Kurtuluş Savaşı olarak gördüğü bu alçak ve hain darbe ve işgal girişimi karşısında canları pahasına vatan savunması yapmış, okçular tepesini bir an olsun terk etmeden yazdığı destanla, mazlumlara ümit, yorgun sinelere huzur, takatsiz, mecalsiz gözlere ışık, umutları başka bahara ertelenmiş gönül coğrafyamıza ise kutlu bir müjde olmuştur.

Aziz Milletimiz, Allah’a olan imanların ve her karışı şehit kanıyla yoğrulmuş bu cennet vatana, nazlı bir hilal gibi dalgalanan al bayrağımıza olan sevdalarının bir gereği olarak onurlu, haysiyetli bir duruş sergiledi. Canını verdi, kanını verdi, kimi şehit oldu, kimi gazi oldu. Kimi yetim, kimi dul kaldı. Bağrı yandı, yüreği dağlandı, kor ateşleri sinesinde eritti ama durulması gereken yerde durdu. Bu FETÖ’cü hainlein tüm gerçek yüzü ortaya çıktı. . Çok şükür millet iradesi güçlü geldi. İnancı, düşüncesi, siyasi tercihleri ve hayat tarzları ne olursa olsun, darbe haberini alır almaz gözünü kırpmadan ve bir an olsun tereddüt etmeden sokaklara dökülen, meydanları dolduran, namusu gördükleri demokrasiye sahip çıkan, vatan diyen, özgürlük diyen, hak ve hukuktan yana açık tavır alan, tankların önüne yatan, panzerlerin üstüne çıkan, kurşunlara hedef olan fakat duraksamayan, geri adım atmayan bu aziz ve necip milletimizle ne kadar iftihar etsek azdır” dedi.

15 Temmuz şehitlerine rahmet dileyen Başkan Sinacı, “Allah bu millete bir daha darbe yaşatmasın” temennisinde bulundu.