YEREL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 22:15   Güncelleme : 14-07-2021 22:15

Başkan Kavuş: Meram Ailesinde Kimse Yalnız Değil

Meram Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaşlı ve engelli geliri olmayan vatandaşların evlerini temizliyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, büyüğünden küçüğüne Meram’da herkesin ailenin bir parçası olduğuna dikkat çekerek, “Bu ailenin içerisinde kimsenin zorda kalmaması için çaba gösteriyoruz” dedi.

Başkan Kavuş: Meram Ailesinde Kimse Yalnız Değil

Meram Belediyesi Kurban Bayramı öncesi örnek bir sosyal belediyecilik uygulamasına imza atıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesi kolları sıvayarak ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.  Gruplara ayrılan ekipler, ilçede yaşayan, yaşlı ve engelli geliri olmayan vatandaşların evlerinde temizlik işlemi gerçekleştiriyor.

Resim önizlemesi

“EV TEMİZLİĞİ VE GIDA İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLİYOR”

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ekiplerin evlerdeki temizlik çalışmalarına hız kazandırdığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Sadece bayramlarda değil, yıl boyunca yardıma ihtiyaç duyan yaşlı ve engelli geliri olmayan hemşehrilerimizin evlerini temizleyerek sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hepimiz bir gün yaşlanacağız ve başkalarının yardımına ihtiyaç duyacağız.

Resim önizlemesi

Buradan yola çıkarak hem kültürümüzün hem de dinimizin gereği olarak yaşlı, engelli hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Gerek evlerinin temizliği, gerekse gıda ihtiyaçlarını tespit ederek destek olmaya gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

“ÇÜNKÜ AİLE OLMAK BUNU GEREKTİRİR”

Başkan Kavuş, Meram’da yaşayan herkesin, ailenin bir parçası olduğunu belirterek, “Gencinden yaşlısına, büyüğünden küçüğüne kadar hepimiz Meram ailesinin bir parçasıyız. Elimizden geldiğince bu ailede kimsenin zorda kalmasına izin vermeyiz. Kimin ne ihtiyacı varsa belediye olarak imkanlarımız doğrultusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Gücümüzün yetmediği yerde hemşehrilerimizle el ele vererek yardıma ihtiyaç duyan yaşlı ve engelli geliri olmayan hemşehrilerimize el uzatacağız. Çünkü aile olmak bunu gerektirir” dedi. 

Resim önizlemesi