GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:43   Güncelleme : 14-07-2021 21:43

Başkan Pekyatırmacı: “15 Temmuz Kahramanlık Ruhu İlk Günkü Gibi Diridir”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Pekyatırmacı: “15 Temmuz Kahramanlık Ruhu İlk Günkü Gibi Diridir”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milletimizin yazdığı her kahramanlık destanı tarihe derin izler düşmüştür” diyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Türk milletinin vatan sevgisinin her şeyin üzerinde olduğuna vurgu yaptı.

“Kahraman milletimizin yazdığı destanlar kelimelerle anlatılamaz”

Mesajının devamında “Kahraman milletimiz bu hain darbe girişimini sadece 15 Temmuz tarihinde değil, yapılanları gelecek nesillere de anlatarak daima diri tutacaktır. O karanlık gecede kahraman Türk milleti, Milli mücadele ruhunu aynı kararlılıkla yansıtarak işgalcilerin üstesinden gelmeyi başarmış, tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkıldığının dersini vererek cansiperane duruş sergilemiştir. Hain darbe girişimin bastırılmasının ardından milletimiz meydanları boş bırakmamış çoluk çocuk demeden tüm il ve ilçelerde 28 gün boyunca gece nöbetler tutmuştur. 15 Temmuz’un canlı şahitleri olarak ne söylesek ne anlatsak o gece yaşananları ifade etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor. 15 Temmuz, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin sahibi Türk milletidir, milletimizin tüm fertleridir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle şanlı direnişimizin beşinci yıl dönümünde millet olarak vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmanın gurunu yaşıyoruz. Hain terör örgütü FETÖ’yü bir kez daha lanetliyor, vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimizle birlikte, 15 Temmuz kalkışmasında hayatlarını kaybeden 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine tüm sevenlerine baş sağlığı dileklerimi iletiyor, hainlere karşı mücadele de yaralanan gazilerimize, en derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.