GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:05   Güncelleme : 14-07-2021 21:05

Başkan Karaarslan; ''ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!!!

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Başkan Karaarslan; ''ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!!!

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın; Türk devletinin işgali, ülkemizin ve milletimizin bölünmesi, demokrasimizin hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!

15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türk ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti kalbinden hançerlenmiştir. Millî iradenin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması ve asker kıyafetine bürünen FETÖ mensubu canilerin vatandaşlarımıza silâh doğrultması, birer ihanet simgesi olarak tarihe geçmiştir.

Şunun özellikle bilinmesi isteriz ki hiçbir bahane; demokrasiden kopuşa, silahlı müdahaleye ve ara rejim özlemlerine dayanak teşkil edemeyecektir.

Ülkemiz,15 Temmuz 2016 Cuma gecesi önce karanlığı; ortaya konan büyük inanç ile de aydınlığı yaşamıştır. Artık 15 Temmuz, öznesi millet olan demokrasinin kazandığı bir gündür. Bu gün, yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçen Milli İrade günüdür. Ülkemizin büyük demokrasi yürüyüşüne yönelik 15 Temmuz saldırısında, millet ile iradesi arasındaki köprüye atılan her bomba, sıkılan her kurşun, aslında bunu yapanların karanlık planlarının aydınlığa çıkmasını sağlamıştır.

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir. Gücünü sandıktan, yetkisini Asil Türk Milletinden almayan bir iradeyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve Asil Türk Milletinin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

Tarihte her zaman önemli bir konuma ve itibara sahip olan milletimiz, 15 Temmuz Milli Direnişiyle dünyaya bir kez daha örnek teşkil edecek bir olaya imza atmıştır. Bu olay ile Asil Milletimiz, tüm dünyaya halkın iradesi üzerinde başka bir güç olmadığını ispatlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi, daha hain kalkışmanın ilk saatlerinde Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Beyin Son Kalemiz dediğimiz MHP Genel Merkezimize gelerek tüm ışıkları yaktırmasıyla ve yapmış olduğu basın açıklamasıyla her türlü darbeye karşı olduğumuzu ilan etmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinginde yapmış oldukları konuşmada tespiti tam olarak yapmıştır: