GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 19:50   Güncelleme : 14-07-2021 19:50

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ ile ilgili Basın açıklaması

15 Temmuz 2016 gecesi, milletimizi bölmek cumhuriyetimizi yaralamak , demokrasimize leke sürmek isteyen hainlerin asırlar boyu yaşadıkları kini kustukları vahşet ve ihanet dolu teşebbüs ve tertiplere sahne olmuştur.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ ile ilgili Basın açıklaması

15 Temmuz’da FETÖ Türk düşmanlarının tetikçiliğini alenen üstlenip hain yüzünü hayâsız ve hunhar şekilde göstermiştir.

Ancak Necip milletimiz , Çanakkale'de Kocatepe'de gösterdiği vatan, millet ve bağımsızlık sevdasını 15 temmuz gecesi de hainlere tekrar göstermiş, hiçbir hesap yapmadan korkusuzca kurşunlara hedef olmuş tankların önüne yatarak. kamyonlarla barikat kurarak, Demokrasimize , Cumhuriyetimize Bağımsızlığımıza karşı yapılan bu hain saldırılara karşı bedenlerini kalkan yapıp tüm dünyaya karşı Milletimizin ancak "Hürriyetin Esiri Oluruz" haykırışını bir kez daha tekrarlamıştır.

15 Temmuz gecesi ve sonrası , Metehan 'dan bu güne tarihi şanla şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimizi de tümüyle itibarsızlaştırmaya yönelik bir çalışma olsa da vatanperver askerimiz ve subaylarımızla bu planlarda bozulmuş Türk Silahlı Kuvvetlerimiz milletimizin gönlündeki müstesna yerini korumuştur.

15 Temmuz gecesi Vatanperver Askerlerimiz Polislerimizle milletin evlatlarının bir yumruk olup Türk milletinin vatanında namus ve haysiyet müdafaasını yapmıştır, Hakk batıl'ı yerle bir etmiştir. ihanet imanı yenememiştir.

Milli birlik ve dayanışma ruhu şerefsiz akını yerle bir etmiştir.

Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlığının ebediyete kadar var olacağına inancımız tamdır.

Bu inançla milletimizin 15 Temmuz şehidi 251 vatan evladımıza, terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza, Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, gazilerimize sağlık, sıhhat, şifa ve uzun bir ömür diliyorum.