SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2021 00:40   Güncelleme : 14-07-2021 00:40

Başkan Tozoğlu'ndan Angı'ya Başarı Eleştirisi

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin oldukça başarılı olduğunu, parlamenter sistemin geçmişte ortaya koyduğu sıkıntıları, ülkemizde en büyük sorunun yapıcı muhalefet olduğunu ifade etmiş.

Başkan Tozoğlu'ndan  Angı'ya Başarı  Eleştirisi

AK Parti il başkanı  Angı anlaşılıyor ki cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini AK Parti teşkilatlarında test ediyor. Oradaki mutluluğu milletin memnuniyeti sayıyor. Ancak saha Sn. Angı'nın ifade ettiği gibi bir tabloyu göstermiyor.

Milletvekillerinin etkisizleştiği, TBMM'nin sembolik hale geldiği, atanmışların seçilmişlere tahakkümünü meşru hale getiren, tek kişinin kararı ile yaz boz tahtasına dönen ve bugüne kadar da bir faydasını göremediğimiz bu sistem ile ilgili olarak Sn. Angı'nın övgü dolu cümleleri manidardır.

Sn. Hasan Angı açıklamasında eski dönemdeki koalisyonları hatırlatmış ve tenkitte bulunmuştur. Ülkemizde şu anda bir koalisyon idaresi vardır. Öyle ki Sn. Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı'nı görevden alamamaktadır. Sn. Bahçeli'nin açıklamaları üzerine yürüyen bu sistemin koalisyon dönemlerinden daha iyi olduğunu söylemek imkanı bulunmamaktadır.

 Hasan Angı'nın başarılı bulduğu bu dönemde gerçek enflasyon yüzde 50'ye yaklaşmış, Dolar 9 TL'ye yaklaşmış, faizler %19 seviyelerine yükselmiş, orta direk ortadan kalkmış, gelir makası ciddi derecede açılmış vaziyettedir. Ülkemizi ekonomik anlamda uçuracağı vaat edilen Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 3. yılında ortaya çıkan tablo budur.

Ülkede yapıcı muhalefet vardır. İktidara talip olan muhalefet de İYİ Parti'dir. AK Parti iktidarının milletin ve şehrin menfaatine yapacağı hayırlı bir hizmet olur ise bizler elbette ki destek oluruz.

Hasan Angı şunu bilmelidir ki, biz beş maaşlı danışmanlara, liyakat esası olmadan torpille işe yerleştirilen yandaşlara, ballı ihaleler alan çete görünümlü yapılara, kayırmacılığa ve haksızlığa iktidar partisi içerisine çöreklenen menfaat gruplarına karşıyız. Eğer  Angı bunları savunuyorsa kendisinin takdiridir, kendilerine bu gruplarla mutluluklar dileriz.

Son olarak  Angı'ya tavsiyemiz şudur. Kendisi kurucu il başkanıdır. Partilerini kurdukları dönemdeki kadrolarına, mücadele şuurlarına, adanmışlık ve inanmışlıklarına bir baksın, bir de mevcut tabloyu incelesin. Eğer büyük bir fark göremiyorsa millet sandıkta gereken mesajı verecektir.