S.T.K.
Giriş Tarihi : 13-07-2021 16:48   Güncelleme : 13-07-2021 16:48

Sen Değerlisin Derneği Tarım İşçilerini Ziyaret Etti

Sen Değerlisin Derneği tarafından başlatılan “Bir Bağış Bir Gülüş” etkinliği ile Şanlıurfa’dan Konya’ya çalışmak için gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocukları ile bir araya gelinerek unutamayacakları bir gün geçirildi.

Sen Değerlisin Derneği Tarım İşçilerini Ziyaret Etti

Her yıl Şanlıurfa'dan Konya'nın Obruk Mahallesi’ne gelen mevsimlik tarım işçileri, bölgede kurdukları çadırlarda kalıyorlar. Sen Değerlisin Derneği üyeleri olumsuz yaşam koşullarıyla karşı karşıya kalan mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için başlattığı Bir Bağış Bir Gülüş etkinliği ile zor şartlar altında yaşayan çocukları ziyaret ederek sürpriz yaptı.

Resim önizlemesi

 

Çocuklarla yağ satarım bal satarım, yakar top gibi oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirmek isteyen dernek üyeleri, daha sonrasında yüz boyama ve hijyen eğitimleri gerçekleştirdi. Hijyen kiti, oyuncak seti ve atıştırmalık dağıtımı ile sonlandırılan etkinlikte çocukların yüzlerindeki tebessüm içleri ısıttı.

Resim önizlemesi

 

Tarım işçilerinin çocukları için hazırladıkları etkinliğin sonucunda çok mutlu olduklarını dile getiren Sen Değerlisin Derneği Başkanı Şerife ÇELİKKOL, “Mevsimlik tarım işçisi veya ailesiyle mevsimlik olarak göç etmek zorunda kalan çocukların eğitimden mahrum kalmaktadır. Çocuklar okula kayıt olsalar bile okula devam edememektedirler. Bir Bağış Bir Gülüş etkinliği ile çocuklarla güzel bir gün geçirmek istedik; ama asıl hedefimiz bu çocukların daha iyi şartlarda kalmalarını ve eğitime devam etmelerini sağlamak… Derneğimiz bu alanda vatandaşlarımızın da desteğiyle kalıcı çözümler üretmek için çalışmalarını sürdürecek.” dedi.

 

Resim önizlemesi

Sen Değerlisin Derneği Başkan Yardımcısı ve Etkinlik Koordinatörü Ahmet Babuççu, “Mevsimlik tarım işçisi ailelerinin yaşam koşulları zor ve hijyen açısından uygun değildir. Bu durum çocukların sağlığını ve gelişimini olumsuz etkilemektedir. Yaptığımız saha çalışması sonucunda Obruk’ta bulunan mevsimlik tarım işçilerinin çocukları ile bir araya gelerek hijyen kiti ve oyuncak seti dağıtımı yapmak istedik. Bir gün bile olsa çocukların yüzünü güldürmek için yola çıktığımız bu etkinlikte bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Sen Değerlisin Derneği olarak çocukların barınma ve yaşam şartlarını iyileştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Resim önizlemesi