GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 15:46   Güncelleme : 12-07-2021 15:46

Milletvekili Erdem :'Metronun yapım startı verilecek''

Merhaba Gazetesi İstikbarat Şefi Emre Ögül'ün 'Konya Metro Projesi' sorusunu yanıtlayan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Biz de muzdaribiz. Kısa süre içinde hiçbir bahaneye yer kalmadan Konya Metrosunun yapımının startının verileceğini düşünüyoruz” dedi. AK Partili Orhan Erdem, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetemizin Konya Metro projesi ile ilgili sorusunu da yanıtsız bırakmayan Erdem, şunları söyledi: “Bu konuda biz de muzdaribiz. Hiçbir çalışmada eksiklik yok. Bir buçuk yıldır pandemi nedeniyle ülkeler arası ziyaretlerin kapanmış olması, birçok çalışmaya mani oldu. Biz, Konya milletvekilleri olarak defalarca Hazine ve Maliye Bakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza gittik. Hepsi çok gayretli. Tamamen pandemi ile ilgili bir gecikme yaşandı. Kredi onay aşamasında. 'Kredi alınmış da başka yerde kullanılmış' iddiaları doğru değil. Bunlar şartlı krediler, öyle bir şey olması mümkün değil. Konya heyeti olarak yaptığımız toplantılarda metro projesinin bir an evvel başlaması, halkımıza verilen sözün yerine getirilmesi gerektiğinin farkındayız. İl ziyaretlerine başlamış olması sebebiyle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Konya'ya teşrif etmeyi düşünüyor. Bu konudaki eksiklikler kısa süre içinde tamamlanarak, sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde hiçbir bahaneye yer kalmadan Konya Metrosu'nun yapımının startının verileceğini düşünüyoruz. Böyle bir gayretimiz var. Bunun da çok kısa süre içinde olacağından eminiz.” AK PARTİ'DEN HİÇBİR VEKİL BAŞKA BİR PARTİYE GEÇMEZ Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın katıldığı bir televizyon programında “50 AK Partili vekil ile istişare halindeyiz” cümlesiyle ilgili yöneltilen soruya da cevap veren Erdem, “Kendilerince bir söylem ve beklenti içindeler. Ara ara bazı ifadeler kullanılıyor. Ben, şahsen AK Parti'den hiçbir milletvekilinin başka bir partiye yöneleceğine inanmam. Böyle bir şey olduğunu da görmüyorum. Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı bir partide olmak büyük bir şereftir. Daha etik ve sağlıklı bir siyaset yapmak gerekir. Dedikodu ile kendi tabanına mesaj veriyorlar. Böyle bir yere varılmaz. Milletin gönlünü kazanmak gerekir” şeklinde konuştu. EMRE ÖZGÜL HABERE YORUM KAT YORUMUNUZ AD-SOYAD UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. 1 Yorum eski Türkiye eserleri olmasa, açız / 12 Temmuz 2021 14:29 Konya Şeker 1954 / Konya Çimento 1963 / Krom Magnezit Fab.1970 / Seydişehir Alüminyum Fabrikaları 1973 / Ilgın Şeker 1976 / Ereğli Şeker 1989 / 1. Organize 1968 > 2. Organize 1976-88 / 3. Organize 1996 > Üç Organize de, 40 Bin çalışan var, BÜSAN 1995 Belediye-Kamu destekli Özel Sanayi 16 Bin işçisi var >> AKP'nin 20 yılını toplayın Seydişehir Alüminyum Fabrikalarının yarısı etmez/ Sat,Sat 460 MİLYAR DOLAR DIŞ BORÇ yap Yanıtla (2) (0)

 Milletvekili Erdem :'Metronun yapım startı verilecek''

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, parti il binasında düzenlediği basın toplantısıyla ülke ve Konya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Konya'da aşılama oranının Türkiye ortalamasına göre düşük olduğunu dile getiren Erdem, bu yıl yaşanan kuraklıktan ötürü hububatta da bir verim kaybının yaşandığının altını çizdi.

3 MİLYON TON TAHIL KAYBI VAR

Konya'da hasat sürecinin devam ettiğini vurgulayan AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Nisan, Mayıs aylarının kurak geçmesi nedeniyle Türkiye genelinde 2 buçuk 3 milyon ton tahıl kaybının olduğunu söyledi. Erdem, “Çiftçilerimizin bu zor döneminde hükümetimiz ilk etapta dekar başına 100 TL ödenmesi ve Ziraat Bankası borçlarının ertelenmesi kararlarını aldı. Önümüzdeki günlerde bu konuda başka adımların da atılması için milletvekilleri olarak bizler de gerekli girişimlerde bulunduk, bulunuyoruz” dedi.

adsiz-003.jpg

“BİZ DE MUZDARİBİZ, STARTIN VERİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

AK Partili Orhan Erdem, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetemizin Konya Metro projesi ile ilgili sorusunu da yanıtsız bırakmayan Erdem, şunları söyledi: “Bu konuda biz de muzdaribiz. Hiçbir çalışmada eksiklik yok. Bir buçuk yıldır pandemi nedeniyle ülkeler arası ziyaretlerin kapanmış olması, birçok çalışmaya mani oldu. Biz, Konya milletvekilleri olarak defalarca Hazine ve Maliye Bakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza gittik. Hepsi çok gayretli. Tamamen pandemi ile ilgili bir gecikme yaşandı. Kredi onay aşamasında. 'Kredi alınmış da başka yerde kullanılmış' iddiaları doğru değil. Bunlar şartlı krediler, öyle bir şey olması mümkün değil. Konya heyeti olarak yaptığımız toplantılarda metro projesinin bir an evvel başlaması, halkımıza verilen sözün yerine getirilmesi gerektiğinin farkındayız. İl ziyaretlerine başlamış olması sebebiyle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Konya'ya teşrif etmeyi düşünüyor. Bu konudaki eksiklikler kısa süre içinde tamamlanarak, sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde hiçbir bahaneye yer kalmadan Konya Metrosu'nun yapımının startının verileceğini düşünüyoruz. Böyle bir gayretimiz var. Bunun da çok kısa süre içinde olacağından eminiz.”

AK PARTİ'DEN HİÇBİR VEKİL BAŞKA BİR PARTİYE GEÇMEZ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın katıldığı bir televizyon programında “50 AK Partili vekil ile istişare halindeyiz” cümlesiyle ilgili yöneltilen soruya da cevap veren Erdem, “Kendilerince bir söylem ve beklenti içindeler. Ara ara bazı ifadeler kullanılıyor. Ben, şahsen AK Parti'den hiçbir milletvekilinin başka bir partiye yöneleceğine inanmam. Böyle bir şey olduğunu da görmüyorum. Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı bir partide olmak büyük bir şereftir. Daha etik ve sağlıklı bir siyaset yapmak gerekir. Dedikodu ile kendi tabanına mesaj veriyorlar. Böyle bir yere varılmaz. Milletin gönlünü kazanmak gerekir” şeklinde konuştu.