GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2021 12:55   Güncelleme : 11-07-2021 12:55

Koski Yöneticilerine Yönelik Liderlik Eğitimleri Başladı

Yeni nesil insan kaynakları ve eğitim yönetimi anlayışıyla gelişen dünya şartlarına uygun yeni değerler ve stratejik hedefler doğrultusunda kurum hedeflerine ulaşmak için çalışanlarını odağına alan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, daha güçlü bir kurum kültürü oluşturmak amacıyla, yeni bir “Liderlik Gelişim Programı” modelini hayata geçirdi. Bu kapsamda KOSKİ, şube müdürlerine yönelik liderlik eğitimlerine başladı.

Koski Yöneticilerine Yönelik Liderlik Eğitimleri Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çalışanlarını daha donanımlı hale getirmek, kişisel gelişimine katkı sağlamak, modern, iletişim kabiliyeti yüksek ve günümüz şartlarına entegre bir personel yapısı oluşturmak amacıyla hizmet içi eğitimlerine devam ediyor.

Resim önizlemesi

 

Bu kapsamda KOSKİ Genel Müdürlüğü’nde görev alan şube müdürlerine yönelik her modülü 2’şer günden oluşan, toplam 3 modülde 6 gün yüz yüze yapılması planlanan Liderlik Gelişim Programı başladı. Eğitim Şube Müdürlüğü’nce organize edilen; Kişisel Gelişim Uzmanı/ Eğitim ve Yönetim Danışmanı Mustafa Rıfat Bayraç tarafından verilen eğitimlerde, Etkin İş ve İnsan Yönetimi, İleri Koçluk Becerileri, Yönetim Becerileri Geliştirme, Yönetmetre, Değişimi Yönetmek, Yönetimsel Liderlik, Kriz Yönetimi ve Hedef Odağında Stratejik Planlama şeklinde konu başlıkları ele alınıyor.

 

Resim önizlemesi

“Etkin Ekip Yönetimi”yle başlayan eğitim programında bir liderin iletişim kurma, yol gösterme, yönettiği topluluğun önündeki engelleri kaldırma gibi temel görevleri olduğu hatırlatılarak, etkili bir liderin en önemli özelliğinin belirlenen stratejiler doğrultusunda ekip motivasyonunu sağlaması olduğu dile getirildi.

Resim önizlemesi

Karşılıklı tecrübe paylaşımının yapıldığı ve yoğun motivasyonun oluştuğu liderlik eğitimleri, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından sürekli hale getirilecek.