GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 15:15   Güncelleme : 06-07-2021 15:15

NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi İlkleri Başarmaya Devam Ediyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’deki diş hekimliği fakülteleri arasında Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ‘Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi’, ‘Kalite Yönetim Sistemi’ ve ‘Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ belgelerini almaya hak kazanan ilk fakülte oldu.

NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi İlkleri Başarmaya Devam Ediyor

Fakülte olarak vizyonlarını ‘ulusal ve uluslararası camiada söz sahibi olmak’ şeklinde açıklayan NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, “Vizyonumuz doğrultusunda, yaptığımız işleri belgelendirmek adına Türk Standardları Enstitüsüne başvurduk. Başvurumuz neticesinde ‘Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi’, ‘Kalite Yönetim Sistemi’ ve hastalarımızın memnuniyeti dolayısıyla da ‘Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ belgelerini almaya hak kazandık. Belgelerin hak edilmesi sürecinde çeşitli belgelerin hazırlanması, personelin eğitilmesi ve sürdürülebilir bir kontrol mekanizması geliştirilmesi gerekiyor. Bizler de bu adımları fakültemizde gerçekleştirmeyi başardık.” dedi. Resim önizlemesi

Fakültenin yeni binaya kavuşması sürecinde standartlara uygun bir bina olması için çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Tunçdemir, “Yeni binamıza taşındıktan sonra hızlı bir şekilde personel eğitimini gerçekleştirerek ve bunların da kontrolünü yaparak bahsi geçen üç belgeyi almaya hak kazandık.” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

“Eğitim ve Tedavilerimizi En Son Teknolojiyi Kullanarak Yapıyoruz”

Teknolojiyi takip ederek hastalara en iyi hizmeti vermeye gayret ettiklerini kaydeden Tunçdemir, “Hastalarımızın memnuniyeti, öğrencilerimizin eğitimi, sürdürülebilir eğitim bizim için çok önemli. Burada etik kurallara bağlı olarak, yeni gelişmeleri takip ederek en son teknolojiyle öğrencilerimizi eğitmeyi amaçlıyoruz ve bu gayeyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca hastalarımızın sadece diş tedavilerini yapıp göndermiyoruz. Koruyucu tedavilerle alakalı onlara da gerekli bilgilendirmeleri yaparak rahatsızlıklarının ilerlemesinin önüne geçmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi