EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-07-2021 20:14   Güncelleme : 05-07-2021 20:14

Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünden 70 öğrenci mezun oldu

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünde mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 70 öğrenci, diplomalarını düzenlenen törenle aldı.

Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünden 70 öğrenci mezun oldu

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünün 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene; Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Kuyumcu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Resim önizlemesi

“GURUR KAYNAĞIMIZ OLMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ”

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Kuyumcu, konuşmasında “Fakültemizden okuyan ve mezun olan öğrencilerimiz, inanıyorum ki bundan sonraki hayatınızda da gurur kaynağımız olmaya devam edeceksiniz. Hangi konuda, hangi işi yapıyor olursanız olun, en değerli olanın ahlaklı bir hayat sürdürmek olduğunu hatırınızdan çıkarmayın. Hz. Mevlânâ’nın silinmez izler bıraktığı bu topraklarda edinilen ilim; gönüller yapmayı, sevgiyi, hoşgörüyü ve her şeyden önce kendini bilmeyi düstur olarak seçmeyi gerektirir.” dedi.

 

“ALIN TERİ DÖKMEDEN BAŞARI OLMAZ”Resim önizlemesi

Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kazım Ürün de

“Yeni bir döneme başlıyorsunuz. Bundan sonraki hayatınızda da okumaya, öğrenmeye devam edin. Toplumla iç içe olacaksınız. Öğretmenlik yapacaksınız ya da başka bir alanda çalışacaksınız. Ter dökmeden başarı olmaz. İşinizi en güzel şekilde yapın. Bizim kültürümüzde bize rehberlik edecek çok güzel sözlerimiz, zenginliklerimiz var. Bunlardan biri de ‘Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır.’ Bilginizi hep taze tutun. İmkânınız ölçüsünde yurt dışı tecrübeniz olsun. Önceliğiniz; uyum sağlamak, ahlaki erdemlilik göstermek olsun. İnsanların kusurlarını araştıran değil, diyaloğa açık bireyler oluResim önizlemesin, ülkemiz için millî ve manevi değerlere sahip çıkın.” ifadelerini kullandı.

 

Arap Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Kafes ve dönem birincisi Kübra Özel'in konuşmalarının ardından Tuğba Koç ve Sevgi Yorulmaz, İliyyâ Ebû Mâdî'ye ait “Bilmiyorum” adlı şiiri seslendirdi. Tören, mezun olan öğrencilerin akademisyenler için uyarladıkları şarkıları söylemesi ve kep atma seremonisiyle sona erdi.