SİYASET
Giriş Tarihi : 04-07-2021 09:31   Güncelleme : 04-07-2021 09:31

Meral Akşener: Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener: Erdoğan'ın seçilmesi mümkün değil

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk'te ekrana gelen bir canlı yayına konuk oldu. Akşener, konuk olduğu canlı yayında gazetecilerin sorularına da yanıtladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a ilişkin konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Erdoğan seçilmek istiyor. Ama seçilmesi mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İşte Akşener'in o açıklamaları:

"ERDOĞAN'IN SEÇİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

Sayın Erdoğan seçilmek istiyor. Ama seçilmesi mümkün değil, matematik uygun değil. Siyasetin kendi içinden çok koptu. Ama sarayın içinden çıkamıyor. Anketler yanlıştır demiyorum. Anket yapanlarla şüphem yok. Telefonla yapılan ankette konuşamazsınız. O kadar acı ki, Adana'da yolda durdurdular. Genç arkadaş puanlarını getirmiş. Arka tarafta karpuz satan insanlar var. Bir arkadaş geldi, kendi kendine bağırmaya başlayıp, soğanları tekmelemeye başladı. Emekli bir arkadaş daha sonra 'Cumhurbaşkanından özür dilerim, gaza geldim' diyor. Arkada Türk bayrağı asılı. Bayrağı öpüyor.

Sayın Erdoğan'ın gerçekten Türkiye'den haberi yok. Sayın Erdoğan'ın Üsküdar'daki evinin kapısını insanlar çalabilirdi. Bugün sayın Erdoğan'ın sarayında hangi ikamette oturduğuna dair kimsenin bilgisi yok. Hatta daha ileri gideyim, AK Partili milletvekillerinin, bakanların bile kapısı çalınamaz.