GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 10:35   Güncelleme : 02-07-2021 10:35

Konya Valisi Vahdettin Özkan “Sille Tabiat Okulu”Nu Ziyaret Etti

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve protokol mensupları, okul dışı eğitim ortamı olan Sille Tabiat Okulunu ziyaret ederek yürütülen eğitim faaliyetlerini yerinde incelediler.

Konya Valisi Vahdettin Özkan “Sille Tabiat Okulu”Nu Ziyaret Etti

01 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vali Özkan ve beraberindekiler Sille Tabiat Okulu bünyesindeki bilim, ekoloji, doğa, ritim, sanat, organik gıda atölyesi, gökbilim gözlem, tarım ve ziraat, çini ve ahşap atölyeleri ve bitki ve tohum müzesini ziyaret ederek bu alanlarda eğitim alan öğrencilerle sohbet etti.

Doğa ile iç içe olan bu ortamda alınan eğitimin öğrenciler açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak bu eğitimlerin telafi eğitimi açısından da büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Öğrencilere bu ortamın kazandırılmasına vesile olan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya ve emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

 

Vali Özkan’a ziyareti sırasında Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve eğitim yöneticileri eşlik etti.