GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2021 19:57   Güncelleme : 29-06-2021 19:57

Türkmen Bakanı Maruf’tan Selçuk Üniversitesine Ziyaret

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkmen Bakanı Aydın Maruf, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti.

Türkmen Bakanı Maruf’tan Selçuk Üniversitesine Ziyaret

Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci, Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, YÖK Anadolu Projesi hakkında açıklamada bulundu. Selçuk Üniversitesinin proje kapsamında bilgi ve tecrübesini Bitlis Eren Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi ile paylaşacağını ifade eden veren Prof. Dr. Çiftci, Türkiye’de Sağlık Bakanlığı öncülüğünde aşılama programının da hızlı şekilde devam ettiğini, vaka sayısında ciddi düşüşün kaydedildiğini aktardı.

Prof. Dr. Çiftci, bu çerçevede Selçuk Üniversitesinin yürütmekte olduğu iki ayrı aşı çalışmasının bulunduğunu, aşıların kullanıma sunulmasıyla Türkiye ve kardeş ülkeler açısından büyük avantaj sağlanacağını dile getirdi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkmen Bakanı Aydın Maruf da başta Musul, Kerkük, Erbil ve Süleymaniye’den olmak üzere çok sayıda gencin eğitim almak için Türkiye’ye geldiğini söyledi. Mezun olan gençlerin ülke gelişimine önemli katkıda bulunduğunu anlatan Maruf, eğitim sonrasında Iraklı Türkmenlerin bir kısmının da Türkiye’de kaldığına dikkat çekti. Maruf, Konya’nın tarihî ve kültürel açıdan zengin şehirler arasında yer aldığını kaydetti. Türkiye’de öğrenciler için uygun şehirlerin bulunduğunu aktaran Maruf, Konya’nın bu şehirlerden birisi olduğunu sözlerine ekledi.