GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2021 00:18   Güncelleme : 26-06-2021 00:18

Gazeteci–Yazar İhsan Kayseri toprağa verildi

Merhaba Gazetesi Akademik Sayfalar yazarlarından usta Gazeteci İhsan Kayseri, kılınan cenaze namazının ardından Uluırmak Mezarlığı’nda dualarla son yolcuğuna uğurlandı

Gazeteci–Yazar İhsan Kayseri toprağa verildi

Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge’nin kıldırdığı cenaze namazına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Kültür Müdürü Abdussettar Yarar, Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Safa Özdemir, KGC yönetimi ve çok sayıda katılımcı katıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, cenazede yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İhsan Kayseri camiamız için önemli bir isimdi. Hep iyi hatırlayacağız. Yaptığı hizmetleri ve çalışmaları unutmayacağız. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. İhsan abimizi hep iyi hatırlayacağız.” Kanal 42 olarak bizler de merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına ve Konya basın camiasına başsağlığı dilleriz.

İHSAN KAYSERİ KİMDİR?

İhsan Kayseri, şehrin kültürel hayatına ciddi katkılar sundu. Kayseri, Karatay Dedemoğlu Mahallesinde 1 Ocak 1947 günü dünyaya geldi. Asında 1946 doğumlu. Ailesi tarafından askere biraz geç gitsin de ezilmesin diye doğum tarihini bir yıl büyük yazdırmışlar. Babası Yusuf Kayseri de Dedemoğlu Mahallesinde, annesi Fatma Şerife ise Bordabaşı Mahallesinde dünyaya geldi. İhsan Kayseri, ilkokulu Hakimiyet-i Milliye İlkokulunda, orta ve liseyi Konya Erkek Sanat Enstitüsü'nde okudu. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünden mezun oldu. Bisiklet sporu yaparken gazeteciliğe başladı. Gazeteciliğe başlamasıyla birlikte bisiklet sporunu bıraktı. Anadolu’da Hamle, Yeni Meram, Milliyet, Yeni Konya, Tercüman, Akdeniz Haber Ajansı, Türk Haberler Ajansı, Güneş Gazetesi Hürriyet Haber Ajansı, Anadolu Ajansı’nda muhabirlik, büro şefliği ve müdürlük gibi çeşitli görevlerde bulundu. Konya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi derneklerin de üyesidir. Çeşitli tarihlerde basın kuruluşlarının vermiş olduğu ödüllere layık görüldü. Basketbol, bisiklet, futbol, halter, masa tenisi, güreş, yüzme ve su topu gibi branşlarda hakemlik, merkez hakem kurulu başkanlığı gibi görevlerde bulundu, voleybol ve geleneksel spor dalları il temsilciliği yaptı. Türk tarihine ve Konya kültürüne hizmet edenler konusunda araştırmalar yapan Kayseri, bugün 10'dan fazla kitap yazmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Kayseri, sürekli basın kartı sahibidir. Eşinin ismi Rahime, kızının ismi Onur, oğlunun ismi ise Yusuf'tur.

Kaynak: