İLÇELER
Giriş Tarihi : 25-06-2021 15:43   Güncelleme : 25-06-2021 15:43

Yunak Telafi İçin Kolları Sıvandı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığınca yürürlüğe konulan "Telafide Ben de Varım" programının tanıtımı için kolları sıvadı.

Yunak Telafi İçin Kolları Sıvandı

5 Temmuz 31 Ağustos tarihleri arasında uygulamaya konulan "Telafide Ben de Varım" programının Yunak'ta etkin bir şekilde uygulanması amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Akkaya, okul okul gezerek idareci, öğretmen ve öğrencilerle buluşuyor. Bir hafta boyunca, hazırlanan program dahilinde her okula gerçekleştirilecek ziyaretlerle, program, tüm yönleriyle anlatılacak, tanıtımı yapılacak, öğretmen, öğrenci ve velilerin programa dahil edilmesi yönünde çalışmaları yapılacak.

Resim önizlemesi

Tanıtım ve destek ziyaretleri kapsamında ilk gün Yunak Anadolu Lisesi,Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Ortaokulu, Fatih İlkokulu, İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu ve İlkokulu, Şehit Şevki Akgün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hacı Tekin İlkokulu yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Akkaya, açılabilecek 34 kurs ile yapılabilecek diğer eğitim ve faaliyetleri anlattılar.

Ziyaretlerin ikinci gününde ilçe merkezindeki tüm okulları ve öğretmenleri ziyaret edecek olan ekip, diğer üç günde de mahalle ilk, orta ve lise seviyesindeki okullara ziyaretler gerçekleştirecekler.

Resim önizlemesi

 

Amaçlarının, yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmek olduğunu altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan; "5 Temmuz 31 Ağustos tarihleri aralığında okullarımız çalışmalarını bu planlar doğrultusunda uygulamaya başlayacaklar. Okullarımız 5 Temmuz'dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler. Elini taşın altına koyacak olan herkese teşekkür ederim" dedi.

Resim önizlemesi