SİYASET
Giriş Tarihi : 19-06-2021 13:13   Güncelleme : 19-06-2021 13:13

Başkan Tozoğlu:'İmar Barışı Uygulamalarından Kaynaklı Mağduriyetler Giderilmelidir.'

Ülkemizde 2018 yılında temelde kamuya gelir elde etme amaçlı olarak imar barışı uygulaması getirilmiş ve bu uygulamadan yararlanan kişilerin belirttikleri taşınmazları yasal hale getirecekleri hatırlatılmıştır.

 Başkan Tozoğlu:'İmar Barışı Uygulamalarından Kaynaklı Mağduriyetler Giderilmelidir.'

Bu çerçevede 2017 yılı ve öncesinde inşa edilen taşınmazların yasa kapsamında olduğu belirtilmiş, beyan esas alınmış, belirtilen büyüklüklere göre paralar tahsil edilmiş ve dönem ilerledikçe uygulamalar farklılaşmıştır.

Resim önizlemesi

Şehrimizde de imar barışından kaynaklı uyuşmazlıklar artmış. İlgili kuruluşlar imar barışı uygulamasından yararlanan vatandaşlara tebligatlar göndermeye başlamış ve taşınmazlarını yıkmaları gerektiğini belirtmiştir.

Son olarak Selçuklu ilçemize bağlı Sulutas Mahallesi'nde vatandaşlarımıza yazılar ve bildirimler yapılmış 21 Haziran pazartesi gününe kadar taşınmazlarını boşaltmaları istenmiştir. Ancak farklı bölgelerde aynı durumda olan taşınmazlarla ilgili olarak farklı uygulamalar yapılması vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir.

Bu aşamada şehrimizi ve ülkemizi idare edenlere düşen temel görev yaşanan mağduriyetin giderilebilmesi için alternatif bir yol ve çözüm bulunmasıdır. Aksi halde vatandaşlarımız maddi olarak büyük bir külfetin altına girmiş olacaklardır.