EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-06-2021 23:52   Güncelleme : 12-06-2021 23:52

Mutlu Çocuklar Mutlu Gelecek İçin Bir Proje Daha Sonuçlandı

Sarayönü 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu ve Karatay Şekibe Aksoy İlkokulu kuruculuğunda Hırvatistan, Romanya, Polonya, İtalya ve Türkiye olmak üzere 5 ülkeden 15 Okul ‘’Don’t Be Bully Be My Buddy’’ (Zorba Olma Dostum Ol) eTwinning projesi haziran ayı etkinlikleriyle bitti.

Mutlu Çocuklar Mutlu Gelecek İçin Bir Proje Daha Sonuçlandı

5 Avrupa ülkesinden 15 okulun katıldığı projede ortak okulların öğrencilerinin hazırladığı ortak slogan-afiş çalışması veli-öğrenci ve öğretmenlerin takdirlerini aldı. Öğrenciler online toplantı düzenlendi. Toplantıda öğrenciler birbiriyle ingilizce tanıştı ve projeyi değerlendirdiler.

Resim önizlemesi

            Daha önce proje ortaklarından Zeki Altındağ İlkokulu rehber öğretmenin öğrenci ve veliler için online düzenlediği Akran Zorbalığı seminerini öğrenciler ve veliler tarafından büyük bir katılım sağlandı. Seminer büyük bir ilgiyle takip edildi öğrenci ve velilerin takdirlerini aldı.

                Veliler de proje sonucunda öğrencilerde arkadaşlık ilişkilerinin, paylaşma, empati duygularının geliştiğini belirttiler.  Mutlu öğrenciler ve mutlu gelecek adına bir güzel proje daha dolu dolu bittiğini projenin ileri ki yıllarda devam etmesini bekledikleri belirtildi.

Resim önizlemesi

 

Projeye Polonya’dan Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie okulu, Romanya’dan Scoala Gimnaziala nr.29"Mihai Viteazul", Hırvatistan’dan  Osnovna škola Vodnjan-Scuola elementare okulu, İtalya’dan Istituto Comprensivo Don Milani ,Orbetollo(GR)  ve  ICS "P. Aldi" - Manciano, Capalbio (Gr)  okulları, Sarayönü ilçesinden 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu, Karatay İlçesinden Şekibe Aksoy İlkokulu, İsmet Paşa İlkokulu, Mahide Koşukcu İlkokulu, Çumra İlçesinden İçeriçumra Mithat Paşa İlkokulu, Selçuklu İlçesinden Ahmet Acar İlkokulu, Zeki Altındağ İlkokulu, Osman Gazi İlkokulu, Kulu ilçesinden Yavuz Selim İlkokulu, Meram ilçesinden Selçuk İlkokulu olmak üzere 15 okul katıldı.

Resim önizlemesi