GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 13:41   Güncelleme : 11-06-2021 13:41

Geri Dönüştürüyorum Etwinning Projesi

Konya Meram Selçuk İlkokulu ve Ali Taşoluk İlkokullarının kuruculuğunu yaptığı “Geri Dönüştürüyorum” eTwinning projesi tamamlandı. Nisan ayında Türkiye’den 6 ve Azerbaycan’dan 1 ortak okul ile başlayan proje, 10 Haziran itibariyle tamamlanmıştır.

Geri Dönüştürüyorum Etwinning Projesi

Meram Selçuk İlkokulu Müdürü Şener Aydoğan proje hakkında şu bilgiyi verdi: “Geri Dönüştürüyorum eTwinning projesi sayesinde; Kaynakların gereksiz kullanımını önleme, ithal edilen hurda malzemeye ödenen döviz miktarını azaltma, doğal kaynakların korunmasını sağlama, enerji ve su tasarrufu sağlama, düzenli depolama tesislerine giden atık miktarı azaltma ve öğrencilerin geri dönüşüm ile tasarım kabiliyetlerini geliştirme hedeflerine ulaşmaları sağlanmıştır.

Resim önizlemesi

Proje boyunca öğrenciler Geri Dönüşüm konusunda etkinlikler yaptılar. Geri dönüşümün önemi konusunda bilgi sahibi oldular. Projeye katılan öğrenciler evlerinde ve okulda atık malzemelerden geri dönüşüm kutuları ve çeşitli tasarımlar yaptılar. Yaptıkları bu tasarımları okullarında sergileyerek diğer arkadaşlarına da örnek oldular. Proje sayesinde hem doğanın korunması sağlandı hem de ekonomiye katkı sağlandı. Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

Resim önizlemesi