SANAT
Giriş Tarihi : 06-06-2021 17:59   Güncelleme : 06-06-2021 18:09

Gazeteci Fotoğraf sanatçısı Mürsel Çetin’in Fotoğrafları sergide yayınlanacak

sanatçı Mürsel Çetin'in “Kaybolan Doğal Güzelliklerimiz ve Ekolojik Yıkım” Fotoğraf Sergisi’nde İki Fotoğrafı Yer Aldı

 Gazeteci Fotoğraf  sanatçısı Mürsel Çetin’in Fotoğrafları sergide yayınlanacak

 Gazeteci Resim sanatçısı Mürsel Çetin’in  225 fotoğraf sanatçısının 797 eser gönderdiği ve 61 eser sergilemeye değer seçilirken iki fotoğrafı sergilemeye değer görüldü.

Mürsel Çetin Konu ile ilgili Yapmuş olduğu Açıklmada  : ''Sergide yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. Sergide yer alacak eserler arasında fotoğraflarımı sergilemeye değer gören değerli jüri üyelerine ve TFSF Başkanı Dr. Sefa Ulukan’a çok teşekkür ederim.
Gönlümüzden geçen ‘hep güzellikleri fotoğraf karelerine yansıtsak, böyle bir yıkım yaşanmasa, insanoğlu kirletmese, yıkmasa, kırmasa, ''ifade ederek 

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu yürütücülüğünde TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İşbirliği ile ‘Ekolojik Yıkım İle Mücadele Haftası’ etkinlikleri kapsamında ‘Doğa İçin Bir Fotoğraf’ ‘Ekolojik Yıkım’ Fotoğraf Sergisi’nde iki fotoğrafım sergilenmedeki yerini alındı.
Doğa fotoğrafçısı, yaban hayatı gözlemcisi Prof. Dr. Kazım Çapacı, Doğa Fotoğrafçısı, Çevreci, Eğitmen Tansu Gürpınar ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kahraman’ın seçici kurul üyeliğini yaptığı ve 69’u kadın, 156 erkek toplam 225 fotoğraf sanatçısının 797 eserle katıldığı sergi için 61 eser seçilirken iki fotoğrafım sergilemeye değer görüldü. Sergide yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. Değerli jüri üyelerine ve TFSF Başkanı Dr. Sefa Ulukan’a teşekkür ederim.
Fotoğraf Sergisi’nin amacı şu şeklide açıklandı: ‘Bu sergi ile fotoğraf sanatı aracılığıyla yaşanan bu yıkımların kayıt altına alınması ve gelecek nesillere görsel bellek olarak aktarılması amaçlanmaktadır. Her geçen gün ülkemizin doğal zenginliğinin elimizden kayıp gitmesine şahit olurken, bir fotoğraf gönüllüsü olarak sizleri bu yıkıma direnenlerin mücadelesini belgelemeye, kaybolacak güzelliklerin değerini toplumumuza hatırlatmaya ve bu uğurda mücadele edenlere destek olmaya davet ediyoruz.’ dedi