S.T.K.
Giriş Tarihi : 06-06-2021 15:40   Güncelleme : 06-06-2021 15:40

Başkan Yusuf Gülmez "Üreticilerimiz rahat bir nefes aldı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım sektörüne yönelik yaptığı kuraklık desteği açıklamasının ardından Yunak’ta üreticilerin yüzü güldü.

Başkan Yusuf Gülmez

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Yunak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım sektörüne yönelik yaptığı kuraklık destek açıklaması üreticilerin yüzünü güldürdü. Yunak Ziraat Odası Başkanı Yusuf Gülmez , desteklemelerle üreticilerin rahat bir nefes aldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kuraklıktan etkilenen çiftçilere yapılacak destekleri açıkladı. Kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapılacak. Bu kararların alınmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yusuf gülmez , “Kuraklık hasar tespitleri halen devam ediyor. Ön hasar tespitlerine göre kuraklıktan zarar gören alan 350 -400 bin dekar. İnşallah bu çiftçilerimiz zarar görmeyecekler” şeklinde konuştu.