YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2021 10:39   Güncelleme : 06-06-2021 10:39

Selçuklu’da Dünya Çevre Günü Etkinliği

Selçuklu Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Nene Hatun Parkı’nda bir etkinlik düzenledi. Etkinlikle çevre bilincine dikkat çekildi.

Selçuklu’da Dünya Çevre Günü Etkinliği

Çevre konusundaki hassasiyetini gerçekleştirdiği yatırım ve faaliyetlerle sürekli ortaya koyan Selçuklu Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde de Nene Hatun Parkı’nda çevre günü etkinliği düzenledi. Etkinlikte park içersine bırakılan çevreye zararlı atıklar katılımcılarla birlikte toplandı. Gerçekleştirilen etkinlikle ilçedeki atık oluşumunun azaltılması, atıkların çevreye verdiği zararlar ve atıkların geri dönüşüm olarak değerlendirilmesi konularında daha duyarlı ve bilinçli toplum olmaya dikkat çekildi.

Resim önizlemesi

 

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı parktaki etkinliğe katılarak vatandaşlarla sohbet ederek 5 Haziran Dünya Çevre Günü anısına bez torba hediye etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Herkesin hassasiyet göstermesini arzu ediyoruz”

Dünya Çevre Gününde önemli bir etkinliğe imza attıklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Dünya Çevre Günü nedeniyle Selçuklu Kent Konseyimizle birlikte Nene Hatun Parkımızda çevre etkinliğimizi düzenledik. Bugün hem kent konseyi üyelerimizle hem meclis üyelerimizle hem de vatandaşlarımızla birlikte Nene Hatun parkında çevre farkındalığını artırmak için insanlarımızı bilinçlendirmek için böyle bir organizasyon düzenledik.

 

Resim önizlemesi

Bu organizasyon çerçevesinde hem burada bulunan atıkları topluyoruz hem de vatandaşlarımıza bez torba dağıtıyoruz. Çevre ile ilgili hassasiyetlerin sürekli gelişmesi gerekiyor. Özellikle bugün yaşadığımız pandemi sürecinde çevrenin ne kadar önemli olduğu biraz daha farkındalık meydana getirdi. Bugün Marmara Denizi’nde yaşadığımız süreçleri korkuyla endişeyle izliyoruz. Bugün Marmara Denizi’nde balıklar ölüyor, deniz altındaki canlılar varlıklarını yitiriyorlar, denizin üzerinde ve içerisinde meydana gelen olumsuzluklar nedeniyle ekolojik denge bozulmuş vaziyette. Biz hem ülkemizde hem de dünyamızda herkesin hassasiyet içerisinde olmasını arzu ediyoruz. Bu noktada hepimize iş düşüyor.

Resim önizlemesi

Biz yerel yönetimler olarak çevre ile ilgili pek çok çalışmalara imza atıyoruz ve çevremizin sağlıklı olması, temiz olmasıyla ilgili pek çok çalışmalar yapıyoruz ama vatandaşlarımızdan da bu konuda çok büyük hassasiyet bekliyoruz. Çevre temizliğinin birinci kuralı kirletmemektir. Bu nedenle hiçbir şekilde kimsenin doğal çevreye bir atığı bırakmaması gerekiyor. Çevremizi ne kadar korursak aslında o kadar temiz bir çevreye sahip oluruz. Bu anlamda ben bütün hemşehrilerimizden hassasiyet bekliyorum.” dedi.

Resim önizlemesi