EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 16:12   Güncelleme : 04-06-2021 16:12

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün LGS Mesajı

İdeal ve hedeflerini doğru belirlemiş tüm öğrencilerimizin iyi ve yerinde bir akademik eğitim alması, hayatları boyunca mutlu ve huzurlu bir mesleği icra etmelerini de sağlayacak hayatî bir husustur.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün LGS Mesajı

Nitekim eğitim öğretimin en önemli amaçlarından biri de yaptığı işte mutlu ve başarılı bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

 

Bu açıdan eğitim sistemimiz içerisinde yer alan merkezi sınavlarda öğrencilerimizin gösterecekleri başarı, gelecekte onları nasıl bir hayatın beklediği sorusunun da habercisi olacaktır.

Salgın döneminin şartları, okullarımızda eskiden olduğu gibi yüz yüze eğitimin olmasına engel olmuşsa da Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde yapılan tüm çalışmalar, öğrencilerimizin bu dönemi mümkün olan en verimli şekilde geçirmeleri üzerine planlanmıştır. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimiz için süreç ayrı bir hassasiyetle yürütülmüştür.

 

Bütün gayemiz, böylesine zorlu bir dönemde verilen emeklerin karşılığının yapılacak merkezi sınavlarda da hakkıyla alınmasıdır.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Konya'daki öğrencilerimiz başta olmak üzere 06 Haziran 2021 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, hedeflerine ve ideallerine ulaşacakları bir eğitim hayatı geçirmelerini temenni ediyorum.