İLÇELER
Giriş Tarihi : 03-06-2021 20:02   Güncelleme : 03-06-2021 20:02

İşcan :’’LGS'ye Hazırız

Yunak İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve okulları 06 Haziran Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavına (LGS) hazırlıklarını tamamladı.

İşcan :’’LGS'ye  Hazırız

LGS hazırlıkları, yapılan son bir toplantıyla gözden geçirildi. İnönü Ortaokulunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın yanı sıra Şube Müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez ile sınav komisyon başkanları katıldılar. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Abdullah Tunçez' in slayt eşliğinde sınavla ilgili bilgi aktarımının ardından, okul müdürleri okullarında yapılan hazırlık çalışmalarını anlattılar.

Bir 1 kişi, ayakta, oturuyor, masa ve iç mekan görseli olabilir

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek "İlçemizde, LGS sınavı için tüm hazırlıklar tamam, her şey hazır. Pandemi dahil, tüm olumsuzluklara rağmen başarıya az kaldı" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, LGS sınavı için ilçede yaklaşık 280 kişinin sınava gireceğini, okulların temizlenip ilaçlandığını ve LGS'ye girecek öğrencilere sınava girmeden önce maske ve dezenfektan dağıtılacağını belirtti.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan görseli olabilir

Rehber öğretmen dahil tüm komisyonların, salon görevlilerinin, yedek gözetmenlerin ve güvenlik görevlilerinin görevlendirilmesinin yapıldığını belirten İşcan, taşıma kapsamındaki 8. sınıf öğrencilerinin de sınav merkezlerine erişiminin sağlıklı bir şekilde sağlanması için tüm önlemlerin alındığını söyledi. Özellikle tarım işçileri olarak ilçede bulunan ailelere ulaşıldığını ve LGS adayı olan öğrencilerin yedek salonlarda sınava alınacağını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut İşcan, sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanması için tüm önlemleri aldıklarını, veli ve öğrencilerin rahat olmalarını istedi.

Bir iç mekan görseli olabilir

İşcan, Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yunak Kaymakamlığının talimatları doğrultusunda, 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı için hijyen, mesafe ve maske konusunda her türlü tedbirin alındığının altını çizerek, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.