EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-06-2021 17:25   Güncelleme : 03-06-2021 17:25

Öğretmenlerin Yeni Dönem Projesi

Konya’da bir grup öğretmen pandemi süresinde eğitimde çözüm için bir araya geldi

 Öğretmenlerin Yeni Dönem Projesi

Öğrencilere daha kaliteli eğitim vermek için uzun bir araştırma sürecinden sonra yeni bir teknik ve yöntem geliştirmek için proje başlattı. Digiteach eTwinning Projesi kuruculuğunu Selçuklu Zeki Altındağ İlkokulu ve Selçuklu Osmangazi İlkokulu’nun yaptığı proje eğitimde yenilikçi yaklaşımlarıyla örnek proje olmaya aday bir proje.

Projeyle öğrencinin merak duygusunda devamlılık sağlayan, öğrenmenin notlandırma yapma ve geribildirimler sağlama gibi ders yönetim etkinliklerini desteklediği, öğrenme olanaklarını artırdığı, etkili ve verimli öğrenme deneyimleri sunduğu, öğrencilerin bilgi ve kaynaklara erişimini kolaylaştırdığı, iletişim, işbirliği ve etkileşim ile öğrencileri motive ettiği gibi pek çok avantajı sıralanmaktadır.

Resim önizlemesi

 

Proje amacı, Flipped Classroom yönetimini kullanarak ve oluşturulan dijital okulda seçilen derslere farklı web2.0 araçlarını entegre ederek çocuklarda farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Online eğitimin önemini daha iyi anlamaları için velileri birlikte çalışıldı. Öğrenci velilerden olumlu dönütler alındı, etkinliklere tam katılım sağlandı ve başarıya ulaştı.

Projeye Selçuklu Zeki Altındağ İlkokulu, Selçuklu Osmangazi İlkokulu Recep MUTLU, Sarayönü 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu, Çumra Mithatpaşa İlkokulu, İtalya ‘’G.Deledda"dpt of "J.Stella" Secondary okulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Mehmet Şükriye Sert İlkokulu, Mehmet Hasan Sert İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu katılmıştır.