SİYASET
Giriş Tarihi : 02-06-2021 11:02   Güncelleme : 02-06-2021 11:02

CHP’den, Atatürk’e hakarete suç duyurusu

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş Cumhuriyetimizin Kurucusu ve ülkemizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çekinmeden ulu orta, alenen hakarette bulunan şahsı kanadıklarını belirterek, Konya adliyesinde suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

CHP’den, Atatürk’e hakarete suç duyurusu

CHP Konya İl Başkanlığı olarak Atatürk’e hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, ”Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden kişi ile ilgili CHP Konya İl Başkanlığı adına, İl yöneticilerimiz, İlçe başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve Avukat partililerimizle birlikte Konya Adliyesinde Atatürk’e hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahkir etmekten suç duyurusunda bulunduk. Minnet duygusuna ve vefa duygusuna sahip bir kimse ülkemizin kurucu lideri Atatürk’e bu şekilde hakaret edemez.

Resim önizlemesi

Ona hakaret eden Cumhuriyetimize ve aydınlık devrimlerine hakaret etmiştir. Atatürk’e harekette bulunan şahsı ve ona bu zemini oluşturanları kınıyoruz. Unutulmamalıdır ki, hiçbir zaman Önderimiz Atatürk’e karşı yapılan hakaretler amacını ulaşmadığı gibi, ona olan sevgiyi, sahiplenmeyi, minnet ve vefa duygusunu daha da güçlendirerek; Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ve kazanımlarına halkımız sonsuza kadar sahip çıkacaktır” dedi.