S.T.K.
Giriş Tarihi : 31-05-2021 12:18   Güncelleme : 31-05-2021 12:18

Görme Engelli bireylerin kaplıca keyfi

Konya Altınokta Körler Derneği üyeleri Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesinin destekleri ile Kaplıcalarda güzel bir hafta sonu geçirme imkanı buldu.

Görme Engelli bireylerin kaplıca keyfi

Altınokta Körler Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Şahin, “Görme Engelli bireyler olarak her zaman değişik faaliyetler ile varlığımızı toplum içerisinde hissettirmek için gayret gösteriyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve Ilgın Belediyesi tarafından yıllardır geleneksel hali getirilen Kaplıca ziyaretlerini bu yılda pandemi kısıtlamaları nedeniyle sınırlı ve önlemler altında gerçekleştirdik. Aylardır evlerinden dışarı çıkamayan ve sıkıntılı bir süreç geçiren üyelerimiz bu etkinlik sayesinde güzel bir hafta sonu geçirme imkanı buldu.

 

Ak Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, Ilgın Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş ve Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Hasan Görgülü ye teşekkür eder şükranlarımızı sunarız” dedi.

 

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ise görme engelli bireyleri misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız bu etkinlik bu yıl ne yazık ki pandemi nedeniyle sınırlı sayıda ve önlemler altında gerçekleşti. Tüm misafirlerimize bir kez daha hoş geldiniz diyor sağlık huzur ve mutluluk dolu bir yaşam temenni ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından yemekte bir araya gelen davetliler gönüllerince eğlenme imkanı bulurken Altınokta Körler Derneği başkanı Mehmet Ali Şahin Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’a bir plaket vererek desteklerinden dolayı tüm görme engelli bireyler adına teşekkür etti.