YEREL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 12:58   Güncelleme : 30-05-2021 12:58

Başkan Kavuş “Meram’da Ulaşımla Birlikte Yaşam Standardını Da Yükseltmek İçin Çalışıyoruz”

2021 çalışma programı kapsamında ilçe genelinde çalışmalarını sürdüren Meram Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çakılharmanlar Caddesi’nde devam eden altyapı ve asfalt yenileme çalışmalarını tamamladı. 1.200 metre uzunluğundaki caddenin daha konforlu ulaşım imkanı ile yeniden vatandaşların hizmetine sunulduğunu ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilçenin tüm mahallelerinde ulaşım ve asfalt sorununu çözmek için ekipleriyle birlikte seferber olduklarını söyledi. Başkan Kavuş, Meram’da ulaşımla birlikte yaşan standardının yükseltilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Kavuş “Meram’da Ulaşımla Birlikte Yaşam Standardını Da Yükseltmek İçin Çalışıyoruz”

Bir yandan asfaltsız sokakların asfalta kavuşması diğer taraftan yeni açılan yollar, parke, bordür, tretuvar, tamir, bakım ve yapım işlerini sürdüren Meram Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2021 çalışma programı dahilinde başlatılan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Çakılharmanlar Caddesi’nde altyapı ve asfalt yenileme çalışmaları tamamlandı. Yeniden hizmet vermeye başlayan cadde daha konforlu ulaşım imkanına kavuşturuldu.

Resim önizlemesi

MUSTAFA KAVUŞ, “İLÇEMİZ GENELİNDE EKİPLERİMİZLE BİRLİKTE SEFERBER OLDUK”

 

Meram’ın bir çok bölgesinde aynı anda yol yapım ve yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Kavuş, “Geçtiğimiz iki yıllık süreçte olduğu gibi bu yıl da öncelikli talepleri belirlemek üzere mahallelerimizde yaptığımız anketler, mahalle ziyaretlerimizde hemşehrilerimizden alınan talepler ve muhtarlarımızla istişareler sonucu hazırladığımız çalışma programı kapsamında ilçemiz genelinde aynı anda çok sayıda çalışma yürütüyoruz. Çalışmalar kapsamında merkezde ve merkeze uzak mahallerimizde parke, bordür, tretuvar, sıcak-soğuk asfalt, yol yapım, tamir, bakım ve yenileme çalışmalarımız hafta sonları da dahil devam ediyor. İlçemizin tüm mahallelerinde ulaşım ve asfalt sorununu çözmek ekiplerimizle birlikte seferber olduk” dedi.

 

Resim önizlemesi

BAŞKAN KAVUŞ,  “HEMŞEHRİLERİMİZDEN GELEN OLUMLU DÖNÜŞLER BİZLERİ MUTLU EDİYOR”

 

Çalışmalar kapsamında 1.200 metre uzunluğundaki Çakılharmanlar Caddesi’nde parke, bordür, tretuvar ve asfalt yenileme çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Mustafa Kavuş, “Altyapı çalışmalarının yenilenmesi noktasında diğer kurumlarla da koordineli olarak çalışan ekiplerimiz burada 6.000 metrekare parke, 3.500 metre bordür, 2.500 metre yağmur oluğu yenileme ve 12 bin metrekare asfalt çalışması gerçekleştirdi. Bazı bölümlerinde genişletme çalışmalarının da yapıldığı yolun tamamını yenileyip daha konforlu bir ulaşım imkanına kavuşturarak yeniden hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olduk. Hayırlı olsun. Hemşehrilerimize de çalışmaların devam ettiği süreçte gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmalar sonrası hemşehrilerimizden gelen olumlu anlamdaki geri dönüşleri bizleri mutlu ediyor. Bizler Meram’da ulaşım ve yaşam standardının yükseltilmesi için çalışmaya, hemşehrilerimizin taleplerinin yerine getirilmesi noktasında gayret göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Resim önizlemesi