İLÇELER
Giriş Tarihi : 29-05-2021 12:51   Güncelleme : 29-05-2021 12:51

Yunak Belediyesinden Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki Yeterlilik belgesi olmayan İnşaat Ustalarını Yunak Belediyesi belgelendiriyor

Yunak Belediyesinden Mesleki Yeterlilik Belgesi

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’ın Konuya ilişkin olarak yapmış olduğu açıklamada: "Avrupa Birliği ve Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığının işbirliği ile Türkiye genelinde 31.12.2021 yıl sonuna kadar mesleki yeterlilik kursları verilerek emekçilerimizin emeğini belgelendiriyoruz.
Mesleki Yeterlilik Kurumunca 20 Eylül 2017 Tarihli Resmi gazetenin sayısında Mesleki Yeterlilik belgesi Zorunluluğu getirilen Mesleklere ilişkin bir tebliğ yayınlanmıştır. 5544 Sayılı Kanun Gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfına iren çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumunca 31.12.2021 yılından sonra Mesleki Yeterlilik belgesi Almayan kişilerin Kanun kapsamında çalıştırılmayacağı belirtilmiştir.

YUNAK BELEDİYESİ BELGELENDİRİYOR


Bu Kapsamda İlçemizde bulunan emekçilerimizin 31.12.2021 yılından sonra meslek alanında mağduriyet yaşamamaları için Yunak Belediyesi Başkanlığı ,Esnaf Sanatkarlar Odası , Bakkallar odası işbirliği içerisinde bu projeyi vatandaşlarımıza ücretsiz bir şekilde açılan kurslarla sağlamaktadır.

 

YUNAK BELEDİYESİ BELGELENDİRİYOR
Hayata geçirilen proje kapsamında projenin Birinci etabı tamamlamış olup projede başarılı olan kursiyerlerin belgeleri takdim edilmeye başlanmıştır. Yakın bir zaman içerisinde ilçemizde tekrar “Emeğinizi Projelendiriyoruz” Projesini hayata geçirerek İlçe genelinde bütün emekçilerimize Mesleki Yeterlilik Belgelerini takdim etmeyi planlamaktayız." ifadelerine yer verildi.