GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 12:50   Güncelleme : 25-05-2021 12:50

Akkise Atatürk İlkokulu Öğrencilerinden Büyük Başarı

Akkise Atatürk İlkokulu öğrencileri tasarladıkları projeyle isimlerini duyurmaya devam ediyor.

Akkise Atatürk İlkokulu Öğrencilerinden Büyük Başarı

 

Akkise Atatürk İlkokulu öğrencileri Türkiye Geneli düzenlenen Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor, First Lego Education League Explore Fuarı'na katılmaya hak kazandı. Fuara 3 bilim sanat merkezi, 5 özel okul ve Akkise Atatürk İlkokulu davet edildi.

Resim önizlemesi

 

Akkise Atatürk İlkokulu öğrencileri daha önce Bilim Kahramanları Derneği'nden 'Sosyal Eki Ödülü'nü almaya hak kazandığı projesiyle 6 öğrenci, 1 takım koçu, 1 danışman ile birlikte pazar günü gerçekleştirilen çevrimiçi fuara katıldı.

Resim önizlemesi

Akkise Atatürk İlkokulu öğrencileri, Yeni Şehrin Mühendisleri Teması ile fuara katılım sağladı. Temaya uygun olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının ön planda olduğu bir şehir projesi planladılar.

Öğrenciler tasarladıkları projede küresel ısınma karşısında insanların yaşam alanlarını nasıl düzenlemeleri gerektiği üzerinde çalıştılar. Yağmur sularından ve Güneş enerjisinden nasıl faydalanılacağını ele alarak yeni bir şehir inşa ettiler.

Resim önizlemesi

Projelerini duyurmak isteyen okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler Teknofest 2021 başvurusunda bulundu ve ön değerlendirmeyi geçti. Öğrencilerin geliştirdiği projeden memnun olan okul idaresi tasarım şeklinde kalmamasını istediklerini ve Akkise Atatürk İlkokulu'nda hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

Resim önizlemesi