GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 10:58   Güncelleme : 20-05-2021 10:58

İl Milli Eğitim Müdürü Büyük “Milli Sporcu” Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Selçuklu Konya Spor Lisesi ve Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesinde öğrenim gören “milli sporcu” öğrencilerimizle çevrim içi yöntemle bir araya gelerek hasbihal etti.

 İl Milli Eğitim Müdürü Büyük  “Milli Sporcu” Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine binaen şiirlerin okunması ve milli sporcu öğrencilerin duygu ve düşünce paylaşımında bulunmalarının ardından bu okulların başarılarının anlatıldığı slayt gösteriminde bulunuldu.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de konuşmasına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ederek başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla andı. Akademik alanlarda olduğu gibi sporda da başarılı olan öğrenciler sayesinde geleceğimizin bugünlerden daha iyi olacağını söyledi. Öğrencilerin yetişmesinde emeği ve desteği olan velilere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Buluşmaya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet Altuntaş ve Mustafa Sakarya, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Tezcan, ilimizdeki spor liselerinin yöneticileri ve öğretmenler de katılarak milli sporcuların ve tüm gençlerin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik etti.

Buluşma, Konya Spor Lisesi Müzik Öğretmeni Özge Vidinli’nin yönetimindeki koronun söylediği şarkıların ardından sona erdi.

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde İnsan Mektebi Projesi kapsamında öğretmenlerin oluşturduğu koro, youtube kanalı üzerinden “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konser Özel Yayını”nı gerçekleştirdi. Canlı olarak yayımlanan konser, büyük bir ilgiyle takip edildi.