YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 12:12   Güncelleme : 19-05-2021 12:12

Karatay Kent Konseyi Pandemide Sosyal Hayata Katkı Sunuyor

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, dijital platformlar üzerinden düzenlediği programlar devam ediyor. Sıfır Atık Çalışma Grubu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen ve özellikle pandemi döneminde evlerinde kalan kadın ve çocuklara yönelik yapılan söz konusu projeler, vatandaşın sosyal hayatına katkı sunuyor.

Karatay Kent Konseyi Pandemide Sosyal Hayata Katkı Sunuyor

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, Korona Virüsü salgının olduğu bugünlerde dijital platformlar üzerinden yaptığı etkinliklerle vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanması için proje üretiyor.

Resim önizlemesi

 

Bu kapsamda “Başka Bir Gezegen Yok” kitabının yazarı ve Greenfluencer Nil Ormanlı Balpınar, Karatay Kent Konseyi Sıfır Atık Çalışma Grubu’nun öncülüğünde dijital ortamda ev hanımlarıyla bir araya gelerek “Bokashi Kompostu Eğitimi” programı gerçekleştirdi. Gıda atıklarından gübre elde edilmesi yöntemi olarak bilinen Bokashi eğitimi ile Karatay’da kompost yapımının yaygınlaştırılması ve bu sayede gıda israfının en aza indirgenmesi hedefleniyor.

Karatay Belediyesi Kent Konseyi’nin dijital ortamda gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik ise çocuklara yönelik oldu. 06 – 10 yaş arası çocukların katıldığı ve “9 Mayıs Göçmen Kuşlar Günü”nde yapılan etkinlikte Karatay Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, etkinlikte çocuklarla masal dinletisi yaptı ve çizim atölyesi ile çocukların göçmen kuşları resmetmeleri istendi.

Günümüzde kullanımı bir hayli artan plastik poşet konusu da yine Karatay Belediyesi Kent Konseyi Sıfır Atık Çalışma Grubu tarafından ele alındı ve yapılan bir etkinlikle çocuklara yönelik olarak plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zararlar konuşuldu.

Resim önizlemesi

Yine anne ve çocukların birlikte katıldığı bir etkinlikle atık malzemelerden roket yapan çocuklar, Hikaye Dinletisi ile Resim Atölyesi’nde oldukça eğlenceli ve eğitici vakitler geçirdi. 04-06 yaş arasındaki çocuklara yönelik söz konusu etkinlikte Yazar Sarah Roberts’in kaleme aldığı ve çocuklara çevre bilinci kazandırarak dünyamızı kurtarabileceğimizi anlatan “Torbi'yi Kim Yuttu?” isimli kitap okundu. Bu etkinlikte ayrıca çocuklar çevreyle ilgili bir de resim atölyesine katıldı.

Resim önizlemesi