GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 12:34   Güncelleme : 18-05-2021 12:34

İletişim Başkanlığı Konya Dijital Merkezinde Anlamlı 3 Boyutlu Gösteri

19 Mayıs, Cumhuriyetin Kuruluşunun Destansı Öyküsü Dijital Gösterim Merkezinde -İstanbul’un Fethinin 568. Yıldönümü Dijital Gösterim Merkezinde Kutlanıyor.

İletişim Başkanlığı Konya Dijital Merkezinde Anlamlı 3 Boyutlu Gösteri

İletişim Başkanlığı tarafından Konya’da açılan Dijital Gösterim Merkezinde, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” ile “İstanbul’un Fethinin 568. Yıldönümü” dolayısıyla hazırlanan üç boyutlu gösterimler sergileniyor.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerini, sinematik görüntü, ses sistemi ve üç boyutlu dijital gösterim teknikleriyle vatandaşların deneyimine sunmaya devam ediyor.

 

Her ay birbirinden önemli gösterimlerin sergilendiği Konya’daki Dijital Gösterim Merkezi’nde, Mayıs ayına özel olarak hazırlanan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” ile “İstanbul’un Fethinin 568. Yıldönümü” ne dair eğitici ve bilgilendirici gösterimler yer alıyor. Dijital Gösterim Merkezini ziyaret eden vatandaşlar ilk olarak 360 derecelik Immersive ve Maping Show gösterim alanlarında, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla hazırlanan üç boyutlu gösterimi deneyimliyor.

 

- Cumhuriyetin Kuruluşunun Destansı Öyküsü

 

Dijital hologram gösterim alanında ise üç boyutlu olarak hazırlanan İstanbul’un fethi dijital showu izlenirken, ziyaretçiler diğer yandan video wall çalışmasında İstanbul’un fethine dair bilinmeyenleri öğrenme fırsatını buluyor. Son olarak ise bilgi ekranında, Cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçte Samsun’a atılan ilk adımın destansı öyküsünü anlatan bilgilendirici video çalışması da izleyiciyle buluşuyor.

 

Görme engelli vatandaşlar için görme engelli yolu, işitme engelli vatandaşlar için de işaret lisanı ile anlatımların yer aldığı Dijital Gösterim Merkezi, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında ücretsiz olarak, hafta içi 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.