GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2021 12:29   Güncelleme : 14-05-2021 12:29

Başkan Ali Konak : ‘Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ,ilmek işleyerek, üreten insandır’

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ali Konak : ‘Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ,ilmek işleyerek, üreten insandır’

Belediye Başkanı Ali  Konak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hayatın en temel gereksinimi olan gıda, tarım ve tarımsal üretim, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun bütün ülkeler için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ tarımın ve üretimin öneminin kavranması bakımından son derece önemlidir. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Ülkemizde son yıllarda tarım alanında çok başarılı çalışmalar yürütülmüş ve tarım sektörümüz önemli bir büyüme göstermiştir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve Yunak’ta tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.

 

Fotoğraf açıklaması yok.

Önder Mustafa Kemal  Atatürk’ün, bu noktada söylediği; ”Köylü milletin efendisidir” sözünün içeriğinde aslında çiftçinin de yeri vardır. Çünkü çiftçi emek veren ve üretendir. Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek ,ilmek işleyerek, üreten insandır. Diğer yandan devletimiz ve hükümetimizin çiftçilerimiz Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu noktada söylediği; ”Köylü milletin efendisidir” sözünün içeriğinde aslında çiftçinin de yeri vardır. Çünkü çiftçi emek veren ve üretendir. Çiftçi, alın teri ile adeta toprağı ilmek, ilmek  işleyerek, üreten insandır. Diğer yandan devletimiz ve hükümetimizin çiftçilerimiz ve çiftçilik sistemimiz hakkında almış olduğu reform niteliğindeki kararlar, çiftçilerimizi olduğu gibi bizleri de memnun ve mutlu etmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Bu vesile ile üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar diliyorum.”çiftçilik sistemimiz hakkında almış olduğu reform niteliğindeki kararlar, çiftçilerimizi olduğu gibi bizleri de memnun ve mutlu etmektedir. Bu vesile ile üretim ve verimliliğin arttırılması ile ürünün pazarlara intikalinde yorulmadan çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin “Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor,Yunak ve Mahallelerindeki  tüm çiftçilerimize bolluk ve bereket içinde sağlık ve mutlulukla geçirecekleri verimli yıllar diliyorum.”