GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2021 15:31   Güncelleme : 07-05-2021 15:31

Yunak Milli Eğitim Müdürü İşcan'dan Kadir Gecesi Mesajı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yunak Milli Eğitim Müdürü İşcan'dan Kadir Gecesi Mesajı

İşcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya vesile olan kandillerin ve mübarek günlerin önemi büyüktür.

Kadir Gecesi, Yüce Yaradan tarafından kâinatın ve var oluşun özeti olan Kuran´ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Her türlü kötülüğün ve çekişmenin son bulması için fırsat sayılan bu zamanları iyi değerlendirmek gerekmektedir. Bu gece, aramızdaki sevgi, saygı ve bağışlama duygularının hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânıdır. Bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz için, zulüm altında bulunan yakın ve uzak ülkelerdeki tüm Müslümanlar için sevginin, barışın ve huzurun hâkim olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gece yapacağımız dua ve ibadetlerin, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığa barış ve huzurun gelmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."